Max sucht den Superstar II

Autor: Vjekoslav Mauriček, 30. 5. 2016.

Talent-show „Max sucht den Superstar“ održat će se 3. lipnja 2016. u 19 sati u  Gospodarskoj školi Varaždin. Radi se o talent-showu na njemačkom jeziku u kojem sudjeluju srednje  škole s područja Varaždinske županije i iz cijele Hrvatske, uključujući dolazak gosta iz Njemačke.

Nekoliko prošlogodišnjih sudionika izjavilo je kako je uz pjesmu lakše svladati strani jezik, pogotovo njemački. „Max sucht den Superstar“ je talent-show koji povezuje škole i učenike te ih potiče na suradnju sa zajedničkom nazivnikom poznavanja njemačkog jezika.

Svaka škola šalje jednog natjecatelja čija je točka neovisna o broju učenika. Natječu se učenici srednjih škola zajedno sa studentima koji mogu pokazati svoje talente. Cilj ovog talent-showa je promovirati njemački jezik, pokazivati vlastiti talent na njemačkom jeziku jer je njemački jezik izazov, pod motom „Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!“.

Na otvorenju će pjevati prošlogodišnja pobjednica Martina Đuras iz Prve gimnazije Varaždin i ovogodišnja sudionica „Maxa“ u Cestici iz OŠ Vidovec Izabela Brezovec, a cjelokupni program će voditi Denis Smotar i Dajana Barukčić.

Škole koje sudjeluju su: 1. Gimnazija Vž, 2. Gimn. Vž, Elektrostrojarska, Gospodarska, Školski sportski klub Gošk, SŠ Ivanec, Udruga Ekult Varaždin, Obrtnička škola Koprivnica, SŠ Prelog, Škola stranih jezika Žiger, Prva privatna Gimnazija Varaždin, FOI Varaždin, Srednja škola Krapina, 18. Gimnazija Zagreb, Srednja škola Čakovec, Glazbena škola , Savate klub Omega Kneginec i Srednja škola Labin. U petnaestminutnoj pauzi, dok žiri bira pobjednika, zabavljat će nas Mec band iz Elektrostrojarske škole Varaždin i Silvija Benko iz Gospodarske škole Varaždin.

Članovi oštrog, ali poštenog žirija su: Elias Faltin, volonter iz Njemačke, David Štefičar, učenik Gospodarske škole i glazbenik, Ana Krčar Velimirović, dramski pedagog, Ivana Matić, prof. njemačkog jezika i plesačica klasičnih plesova u plesnom klubu takt, DND Varaždin i Marko Domjan.

Veliko hvala našim dragim sponzorima!

Dođite, podržite nas, zaplješćite i birajte svoje favorite