NATJEČAJ ZA RADNO MJESTO

Autor: Vjekoslav Mauriček, 26. 10. 2018.

za radno mjesto stručnog suradnika psihologa-pripravnika / stručnu

suradnicu psihologinju-pripravnicu

1. STRUČNI SURADNIK PSIHOLOG-PRIPRAVNIK / STRUČNA SURADNICA

PSIHOLOGINJA-PRIPRAVNICA

- puno radno vrijeme

- radni odnos zasniva se na određeno radno vrijeme u trajanju od godine dana

- 1 polaznik/polaznica

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18)  i članka 112. Statuta, Gospodarska škola Varaždin, Božene Plazzeriano 4, 42 000 Varaždin raspisuje

za radno mjesto stručnog suradnika psihologa-pripravnika / stručnu

suradnicu psihologinju-pripravnicu

1. STRUČNI SURADNIK PSIHOLOG-PRIPRAVNIK / STRUČNA SURADNICA

PSIHOLOGINJA-PRIPRAVNICA

- puno radno vrijeme

- radni odnos zasniva se na određeno radno vrijeme u trajanju od godine dana

- 1 polaznik/polaznica

Uvjeti koje kandidati/kinje trebaju zadovoljiti:

- uvjeti propisani Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjo školi i Pravilnikom o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju nastavnika u srednjem školstvu

Uz pismenu prijavu na natječaj obavezno dostaviti:

- 1. životopis

- 2. dokaz o stečenoj stručnoj spremi

- 3. domovnicu

- 4. rodni list

- 5. uvjerenje o nekažnjavanju (ne starije od 6 mjeseci)

- 6. elektronički zapis Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

- 7. odgovarajuće dokaze prema važećim propisima ukoliko kandidat/kinja ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju

- 8. potvrdu/uvjerenje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje od kada se vodi u evidenciji nezaposlenih

OSTALI UVJETI:

1. ZAPREKE ZA ZASNIVANJE RADNOG ODNOSA:

- na radno mjesto stručnog suradnika psihologa-pripravnika / stručnu suradnicu psihologinju-pripravnicu u školskoj ustanovi ne može se primiti osoba za koju postoje zapreke sukladno članku 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

2. ROK ZA DOSTAVU PRIJAVA:

- 8 dana od dana objave natječaja, tj do 5. 11. 2018. godine

- nepotpune i nepravovremene prijave neće se uzeti u razmatranje

Osoba se može primiti na radno mjesto stručnog suradnika psihologa-pripravnika / stručnu suradnicu psihologinju-pripravnicu ako je prijavljena u evidenciji nezaposlenih osoba i ako je bez staža osiguranja u obrazovnoj razini za koju se traži pripravništvo.

Pozivaju se osobe iz članka 102. stavak 1. – 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17.) da uz prijavu na natječaj dostave dokaze iz članka 103. stavak 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17.). Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva:  https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843, a dodatne informacije o dokazima koji su potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju, potražiti na slijedećoj poveznici:

Ako kandidati/kinje ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju nekog drugog posebnog zakona, dužni/ne su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti preslike rješenja ili potvrde o priznatom pravu i svu ostalu dokumentaciju na osnovu koje ostvaruju pravo prednosti.

Kandidati/kinje dokumente dostavljaju isključivo u neovjerenim preslikama koje se ne vraćaju. Nakon odabira kandidata/kinja, a prije potpisivanja ugovora, odabrani kandidat/kinja će dostaviti na uvid originalne dokumente ili ovjerene preslike.

Na natječaj se mogu javiti oba spola.

Natječaj je objavljen 26. 10. 2018. godine na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Gospodarske škole Varaždin.

O rezultatima natječaja kandidati/kinje će biti obaviješteni/e u roku od 8 dana od dana donošenja odluke Školskog odbora.

Prijave se dostavljaju neposredno ili poštom na adresu: Gospodarska škola Varaždin, Božene Plazzeriano 4, 42 000 Varaždin.