DAN SIGURNIJEG INTERNETA 11.2.2020.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 11. 2. 2020.

Svake godine se drugi dan, drugi tjedan, drugog mjeseca u godini obilježava svjetski Dan Interneta. Slogan ovogodišnjeg Dana Interneta je "Zajedno za bolji Internet". Dan se obilježava edukacijom svih korisnika svjetske računalne mreže o načinima zaštite od neželjenih posljedica upotrebom servisa i usluga Interneta.

Učenici Gospodarske škole Varaždin sudjelovali su u rješavanju online kviza putem stranice https://www.dansigurnijeginterneta.org/ odgovaranjem na pitanja o sigurnosti na Interentu, a svi koji to žele mogu se tijekom 11.2.2020. Dana sigurnijeg interneta uključiti u kviz.

Fokus sigurnosti na internetu se tijekom godina s kreiranja „sigurnijeg“ interneta prebacio na kreiranje „boljeg“ interneta. Svi korisnici interneta imaju veliku ulogu u promicanju boljeg i sigurnijeg interneta, a za suočavanje s mogućim rizicima potrebno je znanje. Stoga obilježavanjem Dana sigurnijeg Internena ažurirajmo postojeće i istražimo nove spoznaje o sigurnoj upotrebi Interneta!

Učenici 1.N, 1.T i 2.D razreda pratili su webinar CERT-a o Sigurnom internetu.

*slike ekrana dio prezentacije s webinara