Natjecanje „Australski virtualni izazov“

Autor: Vjekoslav Mauriček, 27. 1. 2021.

Veleposlanstvo Australije je ove školske godine po prvi puta organiziralo obrazovni i zabavni virtualni izazov za sve učenike srednjih škola u Hrvatskoj pod nazivom „Australski virtualni izazov“. Natjecanje je bilo organizirano na engleskom jeziku u 5 izazova, a trajalo je od 26. studenog do  18. prosinca 2020. godine. Natjecatelji su pretraživali Internetske stranice, rješavali postavljene zagonetke, a potom rješenja formirali u obliku QR koda. Na natjecanju je ukupno sudjelovalo 115 timova iz 67 škola Republike Hrvatske, a iz Gospodarske škole Varaždin sudjelovao je tim Vizionari čiji su članovi učenici 3.B razreda: Laura Bezik, Josip Ferić i Maria Imbrihalec te su zauzeli 10. mjesto s osvojenih 37 bodova od ukupno 40 bodova. Mentorica učenicima bila je profesorica Jasminka Prstec.

Čestitke natjecateljima!