AJMO SE HRVATI S KNJIGOM

Autor: Vjekoslav Mauriček, 22. 10. 2021.

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija kojom se tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, intenzivnije govori o knjigama i promicanju čitanja. Moto ovogodišnje manifestacije AJMO SE HRVATI S KNJIGOM može zvučati pomalo obeshrabrujuće za čitatelje hrvatske književnosti, ali čini se da je narod koji se krije u igri riječi zaista potrebno izazvati na promišljeniji odnos s vlastitom književnošću – kaže Korana Serdarević, ambasadorica MHK 2021.

Više informacija na stranici Mjesec hrvatske knjige 2021.

Učenici Gospodarske škole aktivno sudjeluju u obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige.

Pripremili su:

• pano ispred knjižnice kojim pozivaju na čitanje i dolazak u školsku knjižnicu,
  • uključili se u čitateljski maraton MINUTA ZA ČITANJE, a
  • učenici 2.g i 4.a razreda (zajedno s prof. Jasminkom Kelemen i knjižničarkom) na satovima informatike izradili su digitalne straničnike i složili izložbu istih
  • učenici 2.h razreda na satu SRZ-a izradili naslovnice svog omiljenog hrvatskog autora ( radionica održana u suradnji s prof. Tihanom Vučić)

Pogledajte dolje priložene dokumente i svakako vas pozivamo da navratite u školsku knjižnicu!!!

Minuta za čitanje

Izložba digitalnih straničnika

Ajmo se hrvati s knjigom