Obilježen „Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima“ – 18. listopada 2021. godine

Autor: Vjekoslav Mauriček, 27. 10. 2021.

Povodom obilježavanja „Europskog dana suzbijanja trgovanja ljudima“ u 4. H razredu održana je preventivno edukativna radionica u suradnji s Policijskom upravom Varaždinskom. Svrha obilježavanja je podizanje svijesti o trgovanju ljudima kao jednom od najozbiljnijih kršenja ljudskih prava koje je prisutno u svim zemljama svijeta.

Učenici su upoznati s obilježjima kaznenog djela trgovanja ljudima, rizicima kojima su izloženi, važnosti samozaštitnog ponašanja. Kratkim filmovima prikazani su primjeri načina iskorištavanja žrtava trgovanja ljudima.

Mladi ljudi su najranjivija i najrizičnija žrtva trgovanja ljudima. Zbog svog životnog neiskustva teže mogu prepoznati opasnosti. Tijekom predavanja istaknuto je da sve veću opasnost predstavlja pronalazak žrtve preko društvenih mreža.

Preventivno edukativne radionice o trgovanju ljudima nastavit će provoditi  policijski službenik Krešimir Cesar  u svim trećim i četvrtim razredima.

« Lipanj 2022 »

Gospodarska škola Varaždin / Božene Plazzeriano 4, HR-42000 Varaždin / www.ss-gospodarska-vz.skole.hr / gospodarska@ss-gospodarska-vz.skole.hr