Na Maxu se pjeva i glumi na njemačkom

Autor: Vjekoslav Mauriček, 2. 12. 2021.

U petak, 26.11.2021. u 19h održan je talentshow na njemačkom jeziku Max sucht den Superstr II. Talentshow Max sucht den Superstar održava se već sedam godina , a zbog pandemije Covid-19 već drugu godine ide online.  Organizatori ovog događaja su Gospodarska škola Varaždin i udruga EKULT iz Varaždina, a natječu se učenici srednjih škola te studenti.  Natjecanje učenika u pjevanju i glumi do sada je ugostilo više od 500 učenika i njihovih mentora, a ove godine nastupali su učenici iz Zagreba, Varaždina , Sesveta, Krapine, Zlatara, Metkovića i Rijeke, koji su se natjecali u dvije kategorije: pjevanje i scenski nastup. U kategoriji pjevanja treću nagradu osvojila je SŠ Krapina, Dino Miklaužić i Saša Vidović, mentorica Darinka Došen, drugo mjesto osvojila je Josipa Rihtrić iz Gimnazije Sesvete, mentorica Marianna Brekalo, a prvo mjesto osvojio je Luka Kolenko iz Prve gimnazije Varaždin, mentorica Dunja Sačić. Naglasiti moramo da je Luka Kolenko autor teksta i glazbe svoje pjesme Alles was ich will. U kategoriji scenski nastup prvu nagradu osvojili su učenici Prve gimnazije Varaždin: Sara Pepelko, Jan Kušćer, Petra Rabuzin, Nikolina Dvekar, Nika Kovačić, Lana Višnjić, Margareta Obadić i Katarina Strugar, mentorica Anja Bušić.

Učenici su pokazali znanje, svoju darovitost i kreativnost, te ljubav prema njemačkom jeziku, što je osnova svakog učenja pa tako i stranih jezika, rekla nam je prof. Melanija Klarić, prof. njem. jezika i voditeljica projekta Max sucht den Superstar II u Gospodarskoj školi Varaždin.

Prvo mjesto osvojio je Luka Kolenko iz Prve gimnazije Varaždin,

mentorica Dunja Sačić

Drugo mjesto osvojila je Josipa Rihtrić iz Gimnazije Sesvete,

mentorica Marianna Brekalo