Valerija Bunić i Lorena Rogina plasirale su se na europsko natjecanje u Italiji - Caroli Hotels - Tourism Competitions for European Hotel and Tourism Schools – 7th Edition

Autor: Vjekoslav Mauriček, 31. 1. 2022.

Učenice će Gospodarsku školu Varaždin predstavljati u dvije discipline - Culinary Arts (Kuharstvo) u kojoj se natječe učenica 3. V razreda, Valerija Bunić i Hospitality (Ugostiteljstvo/gostoprimstvo) u kojoj se natječe učenica 3. N razreda, Lorena Rogina.

U kvalifikacijskoj fazi Valerija je u svojoj disciplini trebala kreirati jelo na temelju zadane „košare dobara“ tipične za talijansku regiju Puglia, a odlučila se za oradu s nabujkom od boba i košaricom nadjevenom konkasom.

Lorena je imala zadatak kreirati prezentaciju, odnosno plan putovanja u kulturnu, povijesnu i geografsku regiju Salento.

Obje učenice su zadatke trebale izraditi na engleskom jeziku, a u drugoj fazi natjecanja koje će se od 16. do 19. ožujka održati u Italiji radit će u timu s nekim od ostalih kvalificiranih učenika/ca iz drugih država. Mentorice učenicama su nastavnice Nevenka Bosilj i Nataša Roginek.

Odlazak na natjecanje omogućio je projekt ReCeZa – Regionalni centar Zabok čiji je partner Gospodarska škola Varaždin, a koordinator Saša Pokos.

« Lipanj 2022 »

Gospodarska škola Varaždin / Božene Plazzeriano 4, HR-42000 Varaždin / www.ss-gospodarska-vz.skole.hr / gospodarska@ss-gospodarska-vz.skole.hr