PLASMAN UČENICA GOSPODARSKE ŠKOLE VARAŽDIN NA DRŽAVNO NATJECANJE U DISCIPLINAMA POSLOVANJE RECEPCIJE HOTELA I POSLOVANJE TURISTIČKE AGENCIJE

Autor: Vjekoslav Mauriček, 24. 3. 2022.

U srijedu, 16.3.2022., naša škola bila je domaćin  natjecanja #Worldskills Croatia 2022. na međužupanijskoj razini u dvije discipline- Poslovanje recepcije hotela i Poslovanje turističke agencije. Gospodarsku školu Varaždin predstavljale su učenice 4. h razreda Petra Aračić i Nina Vuković.  Na natjecanju su sudjelovale učenice iz Srednje škole Zabok, Srednje škole Prelog, Trgovačke i ekonomske škole Čakovec, Srednje škole Topusko, Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole Samobor i Hotelijersko- turističke škole iz Zagreba.

U disciplini Poslovanje recepcije hotela natjecalo se 7 učenica koje su pokazale zavidno znanje i sposobnosti kod poslova prijema i odjave gosta, kao i kod rješavanja nepredvidivih situacija i odgovaranja na pisani upit gosta. U oštroj konkurenciji naša Petra je odlično odradila svoje zadatke te je osvojila 2. mjesto te se time plasirala na državno natjecanje.

U disciplini Poslovanje turističkih agencija 6 učenica je dobilo zadatak osmisliti turistički aranžman i prezentirati ga na engleskom jeziku, te uz to odgovoriti i na recenzije klijenata. Djevojke su pokazale da se dobro nose se izazovima te su zadatke iznimno kvalitetno obavile, a naša Nina je bila među onima koje su bile najbolje u tome te se tako s 2. mjestom plasirala na državno natjecanje koje će se održati u svibnju u Zagrebu.

Petri i Nini čestitamo na odličnom rezultatu te im želimo puno uspjeha u Zagrebu!

« Lipanj 2022 »

Gospodarska škola Varaždin / Božene Plazzeriano 4, HR-42000 Varaždin / www.ss-gospodarska-vz.skole.hr / gospodarska@ss-gospodarska-vz.skole.hr