Biser mora – međunarodni kulinarski festival - Učenice Gospodarske škole Varaždin osvojile 3. mjesto!

Autor: Vjekoslav Mauriček, 11. 4. 2022.

Međunarodni kulinarski festival „Biser mora“ jedan je od najambicioznijih projekata udruge ŠKMER. Projekt je osmišljen kao kuharsko natjecanje profesionalnih kuhara, slastičara, pizza majstora i  turističko ugostiteljskih škola (srednjih i viših). Osim natjecanja manifestacija uključuje master classove, cooking show-e, gastro izložbe, enološke radionice, prezentacija strane i domaće kuhinje, okrugle stolove i zabavni program. Manifestaciju poprate domaće i strane novinske i televizijske kuće i posjeti nekoliko tisuća ljudi. Našim učenicama i mentorici sudjelovanje na manifestaciji omogućio je projekt ReCeZa – Regionalni centar Zabok.

Na natjecanju u kuharstvu sudjelovale su učenice Gospodarske škole Varaždin, Marija Šimunić i Indira Pisačić, te osvojile izvrsno 3. mjesto u veoma snažnoj međunarodnoj konkurenciji. Njihova mentorica bila je Mirjana Habek.

Čestitamo našim učenicama i mentorici!

« Lipanj 2022 »

Gospodarska škola Varaždin / Božene Plazzeriano 4, HR-42000 Varaždin / www.ss-gospodarska-vz.skole.hr / gospodarska@ss-gospodarska-vz.skole.hr