JEDNOKRATNA NOVČANA POMOĆ UČENICIMA ROMSKE NACIONALNE MANJINE KOJI SU ZAVRŠILI SREDNJOŠKOLSKO OBRAZOVANJE 2022. GODINI

Autor: Vjekoslav Mauriček, 18. 7. 2022.

Ministrastvo znanosti i obrazovanja donijelo je Odluku o kriterijima za isplatu jednokratne novčane pomoći redovitim učenicima priradnicima romske nacionalne manjine koji su u 2022. godini završili program srednjškolskog obrazovanja.

Učenik koji je završio srednjoškolsko obrazovanje 2022. godine mora ispuniti obrazac zahtjeva.

Uz obrazac zahtjeva - potrebno je priložiti slijedeće:

1. dokaz o pripadnosti romskoj nacionalnoj manjini (rodni list učenika ili jednog od roditelja/skrbnika ili izvadak iz popisa birača za roditelja/skrbnika/punoljetnog učenika iz kojeg je to vidljivo)

2. preslika svjedodžbe: za strukovne razrede svjedodžba o položenom završnom radu, a  za gimnazije svjedodžba o položenoj državnoj maturi u 2022. godini

3. preslika vlastitoga žiro računa u banci (na ime i prezime učenika, a ne roditelja/skrbnika)

Zahtjevi se dostavljaju isključivo poštom s naznakom "Jednokratne novčane pomoći pripadnicima romske nacionalne manjine" na sljedeću adresu:

Ministarstvo znanosti i obrazovanja,

Uprava za nacionalne manjine,