KLEMENTINA SVETEC U FLOTI PRIJATELJSTVA „MIRNO MORE“

Autor: Vjekoslav Mauriček, 5. 10. 2013.

Učenica 2.B razreda, Klementina Svetec je sudjelovala od 14. do 21. rujna 2013. godine na međunarodnoj jedriličarskoj regati „Mirno more“.

Ovaj humanitarni projekt  socijalnog karaktera  okuplja djecu i mlade različitih nacija, različitog socijalnog i zdravstvenog statusa, različitih kultura s ciljem razvijanja tolerancije, nenasilnog rješavanja problema te senzibilizacije mladih. Od prošle godine u ovom projektu, čije je sjedište u Austriji, sudjeluju i izvrsni srednjoškolci Varaždinske županije, a među odabranih 14 bila je i odlična učenica i sudionica Olimpijade gluhih Klementina Svetec u pratnji voditeljice Dubravke Kunić,prof.

Mladi iz 20 zemalja Europe u tjedan dana su uživali u učenju  osnova jedrenja, sudjelovanju u raznovrsnim radionicama na temu prijateljstva  te osmijšljavanju zajedničkih kulturnih programa. Cijelo vrijeme u svim aktivnostima ih je pratila ambasadorica „Mirnog mora“  plivačica Mirna Jukić,a plovilo se na preko 100 jedrilica u Splitskom akvatoriju.