OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

Autor: Vjekoslav Mauriček, 21. 10. 2013.

U ponedjeljak, 7. listopada 2013. godine, obilježili smo Dan škole. Učenici su u suradnji s profesoricama Melanijom Klarić i Željkom Kristan organizirali svečanu i raspjevanu priredbu. U okviru programa nastupili su učenici s recitalima i glazbenim točkama te je premijerno prikazan film „Varaždinska županija biciklom – video vodič za mlade i mlade u srcu“.

Voditeljice programa su bile učenice 2.H razreda Tihana Tušek i Danica Štriga, a priredba je započela izvedbom himne koju je otpjevala Dora Sakač, bivša učenica naše škole. Na samom početku programa ravnateljica škole Katica Kalogjera Novak se obratila prisutnima uz zahvale za odaziv na spomenutu svečanost, a nakon toga je uslijedilo obraćanje predstavnice Vijeća učenika, učenice 4.H razreda Lane Pupek. Također, prikazana je projekcija filma „Varaždinska županija biciklom – video vodič za mlade i mlade u srcu“ koji je nastao u sklopu projekta Ministarstva turizma Republike Hrvatske pod nazivom „Promocija zanimanja“. Autorstvo ovog zanimljivog i inspirativnog filma potpisuju učenici 2.D razreda, smjer turističke gimnazije, pod vodstvom prof. Mirne Rukavina – Bakšaj.

Nakon filma, uslijedili su nastupi naših učenika. Učenica 2.K razreda Valentina Kadi je oduševila svojom izvedbom Mozartove Bagatelle na flauti, a Katarina Štorga, učenica 3.C razreda, je podigla atmosferu izvedbom pjesme „Dio tebe“, istarske grupe Nola. Učenica 2.E razreda Anja Drožđek je svojim soul glasom i izvedbom pjesme „Something´s got a hold on me“, američke pjevačice Christine Aguilera pokazala impresivan raspon glasa i vokalnu snagu. Pjesmom „Just give me a reason“, američke pjevačice Pink, predstavile su se učenice 2.H razreda Dalija Poustecki i Melanija Petrinec, a učenica 3.C razreda Kristina Paušner je interpretirala pjesmu poljske pjesnikinje Wislave Šimborske, pod nazivom „Sretna ljubav“. Naravno, nisu samo djevojke bile te koje su pokazale svoje talente, već i dečki. Naime, učenici 4.C i 4.K razreda Bernard Jozić i Domagoj Matovinović su unijeli dašak rocka sa svojom izvedbom pjesme „Sultans of swing“ poznate grupe Dire Straits. Nakon dečkiju, na pozornicu su se ponovo popele Katarina Štorga koja je otpjevala pjesmu „Rain on your parade“ i Anja Drožđek koja je svojim snažnim vokalom odlično izvela svoju verziju pjesme „Explosions“, pjevačice Ellie Goulding.

Čestitamo svim sudionicima priredbe, zahvaljujemo svima koji su svojim dolaskom uveličali naš Dan škole te se nadamo kako možemo krenuti dalje u nove, zajedničke pobjede koje su pred nama.

Marina Sokol, pedagoginja pripravnica