> NASLOVNICA
IZDVAJAMO

USPJESI ŠKOLSKOG SPORTSKOG DRUŠTVA „GOŠK“!

Autor: Vjekoslav Mauriček, 8. 4. 2014.

Završila su županijska  srednjoškolska natjecanja školskih sportskih društava. I ove godine sudjelovali smo na gotovo svim natjecanjima u ženskoj i muškoj konkurenciji.

Zadnje natjecanje je održano u našoj školi 27. 02. 2014. kada smo bili domaćini županijskog natjecanja u rukometu za djevojke. Naše rukometašice su osvojile 2. mjesto izgubivši u finalnoj utakmici od ekipe Prve gimnazije, a treće mjesto osvojile su rukometašice 2. gimnazije Varaždin.

Naše  stolnotenisačice Tajana Košćak, Mihaela Brodar i Doroteja Zagorec  su kao prvakinje Varaždinske županije sudjelovale na Poluzavršnici državnog prvenstva skupine Sjever koja uključuje predstavnike Međimurske, Koprivničko-Križevačke i Virovitičko-Podravske županije. Pobijedile su u dva meča- stolnotenisačice iz Križevaca i Virovitice,a izgubile od ekipe Srednje škole Čakovec te tako osvojile 2. mjesto. Voditeljica ekipe je D. Kunić,prof.

Atletičarke su također predstavljale našu županiju na Poluzavršnici državnog prvenstva srednjih škola RH u atletici,  skupine Sjever koje je održano 2. 04. 2014.  na atletskom stadionu  „Sloboda“ u Varaždinu. Djevojke su nastupile u sastavu: Sekirnik, Kostanjevec, Ripa, Pongračić, Varšić, Šipek, Drnetić, Gužvinec, Marenčić, Turković, Bešenić, Košćak i Kokot. U vrlo jakoj konkurenciji, osvojile su 3. mjesto, a pojedinačno su najbolje rezultate postigle: V.  Sekirnik- 1. mjesto- 400m, M. Ripa- 2. mjesto- skok u vis te 3. mjesta A. Pongračić - kugla i D. Šipek- skok u dalj i 3. mjesto štafeta 4x100m ( Gužvinec, Kostanjevec, Šipek, Sekirnik) . Voditeljica ekipe je J. Zgrebec,prof.