Čitateljski klub 3. travnja 2014.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 14. 4. 2014.

Dana 3. travnja 2014. ponovno smo se susreli u još jednoj čitateljskoj pustolovini s knjigama koje smo pročitali u proteklome mjesecu.

U susretu smo se družili s učenicama 1.h, 3.a  i 3.c razreda, od kojih je svatko od nas predstavio sadržaj određene knjige, temu, pouku, te svojim sučitateljima objasnio zašto je odabrao baš tu knjigu. Bilo je mnogo tema o kojima smo raspravljali, uključujući feminizam, zapostavljenost žena, sigurnost u 21. stoljeću, poteškoće u obiteljima, sposobnost prilagođavanja, platonska ljubav. S pohvalom možemo reći da su i lektire bile čitane, od kojih su neke: Tena (Josip Kozarac), Muljika (Dinko Šimunović), Posljednji Stipančići (Vjenceslav Novak). Od ostalih knjiga čitali smo: Voljeti se zatvorenih očiju (Jorge Bucay), Bilješke jedne gimnazijalke (Nada Mihelić), Prije nego što zaspim (S.J.Watston) te Light my fire – Moj život s grupom The Doors, biografija koju je napisao  Ray Mazarek. U sljedećem sastanku nadamo se novim i zanimljivim pričama, poukama koje smo naučili, te zabavnom druženju!

Patricija Biškup 3.c