EUROPSKI COMENIUS PROJEKT - DIDACTICS OF FOREIGN LANGUAGES

Autor: Administrator , 19. 4. 2014.

Proteklog su tjedna na našoj školi boravili učenici i nastavnici iz škola – partnera u sklopu europskog projekta Comenius – Didaktika poučavanja engleskog jezika. Škole partneri dolaze iz Turske, Norveške, Španjolske, Njemačke i Hrvatske.

Ovo je bio četvrti susret učenika i nastavnika iz partnerskih škola, a za goste je domaćin, Gospodarska škola Varaždin, organizirala brojne aktivnosti. Učenici su tako sudjelovali u nekoliko radionica, a nastavnici su radili na završnom dijelu projekta. Osim toga, učesnici projekta prisustvovali su svečanom prijemu u zgradi Varaždinske županije nakon čega su s velikim zanimanjem razgledali  naš grad.

Sudionici projekta posjetili su i Zagreb te Hrvatsko zagorje, gdje im se posebno svidio Muzej neandertalaca u Krapini i dvorac Trakošćan. Za vrijeme boravka u Varaždinu, strani učenici boravili su u obiteljima učenika Gospodarske škole.

Voditeljice projekta o unapređenju poučavanja engleskog jezika na Gospodarskoj školi su profesorice Renata Mađarić, Vanja Perši i Mirna Rukavina – Bakšaj.

Posljednji susret škola partnera održat će se tijekom lipnja u njemačkom Hannau.