ISPRATILI SMO JOŠ JEDNU GENERACIJU MATURANATA

Autor: Administrator , 28. 6. 2014.

U ime svih djelatnika škole od  maturanata se oprostila ravnateljica Katica Kalogjera Novak, a u ime maturanata na odlasku, profesorima se riječima zahvale obratila Andrea Horvatić  Žugec, učenica 4.c razreda.

U petak, 27. lipnja 2014. svečano smo ispratili u život još jednu generaciju maturanata Gospodarske škole Varaždin i to glazbeno- poetskim programom koji su,pod vodstvom prof. Spomenke Dragović osmislili i izveli učenici 1. i 2. razreda Škole.

Ravnateljica se maturantima obratila prigodnim riječima:

Drage maturantice i maturanti,

U  ovom svečanom trenutku kada i službeno završava vaše srednjoškolsko obrazovanje želim vas ispratiti u život s nekoliko riječi, i zahvaliti vam za sve  trenutke zajedničkog druženja s nama, za sve lijepe trenutke što smo ih proveli zajedno tijekom   vašeg trogodišnjeg ili četverogodišnjeg školovanja.

Hvala vam i za sva sudjelovanja na natjecanjima,  projektima, aktivnostima kojima niste samo stjecali nova znanja i kompetencije, već i pronosili dobar glas o našoj školi.

Danas odlazite iz škole koja vam je tri ili četiri godine bila mjesto učenja i briga,  druženja i radosti. Stečeno znanje i usvojene vještine tijekom srednjoškolskog obrazovanja dragocjen su temelj  vašeg budućeg poslovnog uspjeha, bez obzira na to budete li radili, studirali ili pak nastavili školovanje paralelno s radom. Prva ste generacija hrvatskih maturanata koja završava školovanje kao dio mnogoljudne obitelji EU, čime vam se ukazuje dodatna mogućnost zapošljavanja i izvan granica Hrvatske. Gdje god bili, uvjerena sam u to, bit ćete dobri i vrijedni ljudi.

Hvala vam u ime svih nas koji ostajemo za vašu mladost i optimizam. Želimo  vam mnogo zdravlja, uspjeha i sreće u životu. Pred vama je život – zakoračite u njega hrabro. Prihvatite ga kao veliku mogućnost, kao trajni izazov. Ako vam pri tom znanje i poštenje budu kompas, a ljubav svjetionik, oplemenit ćete život i sebi i drugima.

Ravnateljica:

Katica Kalogjera Novak, dipl. ing. mat.