LITERARNI SUSRET "DIJALEKTALNO PJESNIŠTVO"

Autor: Vjekoslav Mauriček, 14. 11. 2014.

Školska knjižnica Gospodarske škole Varaždin bila je domaćin literarnom susretu Dijalektalno pjesništvo u sklopu manifestacije Mjesec hrvatske knjige. Susret je održan u petak, 14. studenog 2014. Godine, a pripremile su ga učenice 3.H, 4.C i 4.K razreda pod vodstvom profesorice Nadice Kolarić Levatić, a ideja je bila da se podsjetimo na ljepotu kajkavske riječi.

Gosti koji su dupkom ispunili školsku knjižnicu mogli su uživati u čitanju kajkavskog pjesništva Miroslava Krleže, Mire šincek, Frana Galovića, Božice Jelušić i Dragutina Domjanića.  Posebne pohvale učenicama na njihovim lijepim izvedbama.

Na kraju nam je profesorica Kolarić Levatić pročitala poznatu baladu Miroslava Krleže „Khevenhiller“, a zatim smo svi uživali u audio verziji Domjanićeve pjeme „Fala“.