KOMERCIJALISTICE I PRODAVAČICA ZLATNE NA DRŽAVNOM NATJECANJU U RIJECI

Autor: Vjekoslav Mauriček, 16. 4. 2015.

Učenice 3.P i 4. K razreda osvojile su 1. mjesta na državnom natjecanju  u disciplinama „Komercijalist“ i "Prodavač" koje se održalo od 8. do 10. travnja ove godine u Rijeci.

Učenice 4. K razreda Mislava Jonjić, Marina Hutinski i Darinka Krček osvojile su 1. mjesto na državnom natjecanju  u disciplini „Komercijalist“ koje se održalo od 8. do 10. travnja ove godine u Rijeci i tako ponovile uspjeh svojih kolega od prošle godine koji su također bili državni prvaci u Dubrovniku.

U jakoj konkurenciji ekipa iz Požege, Krapine, Splita, Osijeka i Rijeke, učenice su najbolje riješile integralni zadatak vanjskotrgovinskog posla i prezentirale svoju tvrtku „Mirella“ na engleskom i hrvatskom jeziku. Za dobar poslovni izgled pobrinuo se Varteks d.d.

Mentori učenicama su bile profesorice Sandra Kuča i Irena Ipša.

Najbolja u disciplini „Prodavač“ bila je učenica 3. P razreda   Vlatka Vurušić, čiji se integralni zadatak sastojao od uspostavljanja kontakta s kupcem, prodajne prezentacije, pakiranja robe, popunjavanja računa i ispraćaja kupca. U prodaji kozmetičkih proizvoda  pokazala je  zavidno teorijsko i praktično znanje koje je stekla u školi i na praktičnoj nastavi u DM-u.

Osvojivši visokih 96 bodova od mogućih 100, bila je najbolja u konkurenciji škola  iz Đakova,  Benkovca, Zaboka, Rijeke, Požege i Osijeka i tako osvojila 1. mjesto.

Mentorica je bila profesorica Jasminka Prahić Biškup.

Najiskrenije čestitke učenicama i njihovim mentoricama!