Učenici Gospodarske škole Varaždin postigli izvrsne rezultate na državnom natjecanju

Autor: Vjekoslav Mauriček, 2. 5. 2016.

U razdoblju od 26. do 29. travnja 2016. godine u Konzumovoj Akademiji u Zagrebu održana su državna natjecanja u pet disciplina, smotra/sajam vježbeničkih tvrtki te smotra upravnih referenata.

U disciplini Poslovni tajnik, učenica 3.A razreda, Laura Levatić osvojila je 2. mjesto pod vodstvom mentorice Jasminke Kelemen, prof.

Drugo mjesto osvojile su i učenice 4.K razreda: Lorena Petek, Diana Satončić i Snježana Pačalat u disciplini Komercijalist. Mentorica im je bila profesorica Iva Vukotić, dok ih je za prezentaciju i pisanje ponude na engleskom jeziku pripremala profesorica Brankica Vrček.

Učenica 3.P razreda, Adriana Dujmović, osvojila je 6. mjesto u disciplini Prodavač, a mentorica joj je bila profesorica Jasminka Prahić Biškup. U pratnji prodavačice na državnom je natjecanju bila profesorica Andrijana Herceg.

U disciplini Mladi poduzetnik sudjelovali su učenici 4.E razreda: Tomislav Botak, Melani Belavić i Lucija Trojko te su osvojili 10. mjesto. Učenici su također sudjelovali i na smotri, odnosno sajmu vježbeničkih tvrtki sa svojom vježbeničkom tvrtkom Vinea d.o.o. Mentorica im je bila profesorica Olgica Nikolić.

U sklopu državnog natjecanja održana je i Državna smotra upravnih referenata na koju se plasirala učenica 4.C razreda Ivana Bedeković, a mentorica joj je bila profesorica Darinka Jezidžić.

Ove je godine također Varteks dao na posudbu odijela za discipline komercijalist, mladi poduzetnik i sajam vježbeničkih tvrtki.

Čestitamo svim učenicima i mentorima!