Dana 20.5.2016. godine 3c razred je posjetio Općinski sud u Varaždinu

Autor: Vjekoslav Mauriček, 24. 5. 2016.

U vidu terenske nastave upravni referenti svake školske godine posjećuju sudove u Varaždinu. Ove školske godine 3c je posjetio Općinski sud u Varaždinu. Upoznao se sa radom Općinskog suda. Sudac Općinskog suda Alen Pretković, voditeljica sudske pisarnice gđa. Radmila Maltar, voditelj zemljišnoknjižnog odjela i ovlašteni z.k. referent Mladen Šestanj obratili su se učenicima i ukratko objasnili rad Općinskog suda, rad sudskih pisarnica i zemljišnoknjižnog odjela. Između ostalog istaknuli su da već dugi niz godina surađuju sa Gospodarskom školom u Varaždinu te su iznimno zadovoljni u obavljanju stručne prakse učenika Gospodarske škole Varaždin smjer upravni referent.

Učenici su se upoznali sa radom pisarnica općinskog suda (prijemne, ovršne, kaznene) zatim su imali priliku vidjeti arhiv zemljišnjih knjiga, upoznati se sa pojedinim sucima i na taj način steći uvid u odvijanje same sudske rasprave. U dogovoru sa sucima planira se sljedeće šk. god. 2016./2017. prisustvovanje raspravama učenika Gospodarske škole smjer upravni referent. Učenici su sa zadovoljstvom slušali, pitali, interesirali se za rad Općinskog suda te obilazili pisarnice, sudske dvorane, zemljišnoknjižni arhiv, zemljišnoknjižni odjel.

Ovim putem zahvaljujemo se sucu Općinskog suda Alenu Pretkoviću, voditeljici sudske pisarnice gđa. Radmili Maltar, voditelju ZK odjela i ovlaštenog z.k. referenta Mladenu Šestanj što su odvojili svoje radno vrijeme za učenike naše škole.

Katarina Korpar, nastavnik pravne skupine predmeta