Obilježavanje 20-te godišnjice Školskog sportskog društva "GOŠK"

Autor: Vjekoslav Mauriček, 18. 1. 2017.

U četvrtak, 22.12.2016. godine, obilježena je 20-ta godišnjica ŠSD „GOŠK“ Gospodarske škole Varaždin. Svečanost je održana u dvorani naše škole sa prigodnim programom i podjelom priznanja za uspješnu promociju ŠSD- a na Županijskim i Državnim prvenstvima Republike Hrvatske koje su pripremili nastavnici tjelesne i zdravstvene kulture Dubravka Kunić, Jadranka Zgrebec, Ana Oreški, Ivan Šeruga i Ivan Štimac te pripravnik Tomislav Biškup.

Svečanosti su prisustvovali profesori i bivši učenici, osnivači ŠSD- a, školska liječnica dr. Tanja Obelić- Babok, te predstavnici Udruge kineziologa grada Varaždin i Varaždinske županije i Zajednice sportskih udruga grada Varaždina. Sve prisutne pozdravile su ravnateljica Katica Kalogjera Novak i predsjednica ŠSD- a „GOŠK“ Dubravka Kunić.   Program su vodili naši učenici Viktor Podvez i Dora Šemiga. Posebna gošća Svečanosti bila je naša nekadašnja učenica i članica ŠSD- a Martina Milošević koja je bila sudionica glazbenog show- a „The Voice“ članica tima Jacquesa Houdeka. Izvela je dvije pjesme uz klavirsku pratnju, a plesnu koreografiju su izvele naše učenice Petra Herceg Drožđek i Valentina Mikac.

Predstavljene su sve aktualne ekipe našeg ŠSD- a koje se natječu u svim sportovima u organizaciji Školskog sportskog saveza Varaždinske županije. Svi sudionici Svečanosti upoznati su sa 20 godina rada i djelovanja ŠSD-a „GOŠK“ koje su prezentirale profesorice Dubravka Kunić i Jadranka Zgrebec. Prikazane su i mnoge snimljene fotografije u proteklih 20 godina na video zidu. Svečanost je zabilježena zajedničkom fotografijom sudionika i profesora uz brojne pehare i priznanja ŠSD- a „GOŠK“ i završila domjenkom za sve uzvanike koji su dijelom sponzorirali TP Kitro i Vladimir Vrabec.