DRŽAVNO NATJECANJE GASTRO 2017. (20.3-23.3.2017. CRIKVENICA)

Autor: Vjekoslav Mauriček, 24. 3. 2017.

Dana 20.3.2017. godine u Hotelu Omorika u Crikvenici otvoreno je državno natjecanje Gastro u gastronomskim i hotelijersko-turističkim disciplinama.

Trenutno se u sektoru turizma i ugostiteljstva obrazuje pet tisuća učenika. Sudjelujući na školskim i regionalnim natjecanjima  najboljih 93-oje učenika došlo je na državno natjecanje gdje su se natjecali u jednoj od ukupno osam disciplina. Pokazali su svo svoje znanje i vještine koje su  stekli svojim marljivim radom i trudom.

Učenici Gospodarske škole Varaždin natjecali su se u tri hotelijerske discipline i postigli sljedeće rezultate: učenica 3.H razreda Petra Herceg Drožđek osvojila je deveto mjesto u disciplini 6- Poslovanje recepcije hotela,  dok je učenica Viktorija Knapić u disciplini 7-Poslovanje putničke agencije osvojila peto mjesto. U disciplini 8-Predstavljanje turističke destinacije učenica 3.H razreda Lara Šarec osvojila je deseto mjesto. Iskrene čestitke učenicama na odličnim rezultatima!

Mentor učenicima bila je Nataša Roginek dipl.oec, a učenice je na engleskom jeziku pripremala prof. Sandra Piskač i prof. Vanja Perši.

Učenice je za natjecanje obukao Varteks d.d.