Projekt ZDRAVO

Autor: Vjekoslav Mauriček, 9. 6. 2017.

Naša škola se i u školskoj godini 2016/2017. uključila u provedbu projekta Zdravo! Nositelj projekta je udruga CEDAR – centar za edukaciju, savjetovanje i osobni razvoj iz Zagreba.

Cilj projekta je primjenom preventivnih aktivnosti pridonijeti smanjenju eksperimentiranja mladih srednjoškolske dobi s alkoholom, promovirati vrijednost bezalkoholnih navika te potaknuti volonterski rad mladih srednjoškolaca.

Zainteresirani prijavljeni učenici za volonterski rad vršnjački edukatori prije provođenja radionica uključuju se u pripremna predavanja i radionice u kojima se upoznaju s temom štetnosti konzumiranja alkoholnih pića i načinom provođenja edukativnih i kreativnih radionica na zadanu temu.

Dok se prošle školske godine projekt provodio u 1. razredu, u ovoj školskoj godini obuhvaćeni su i učenici 2. razreda. Vršnjački edukatori (učenici 3. i 4. razreda naše škole) uz stručnu podršku školske pedagoginje ukupno su održali u 1. razredu 19 edukativnih i 9 kreativnih radionica, u 2. razredu 14 edukativnih i 8 kreativnih radionica. Učenici su pokazali interes i aktivno su sudjelovali u radionicama.

Na završnoj manifestaciji projekta Zdravo! održanoj u Krapini učenicima su dodijeljena priznanja za doprinos provedbi pedagoških radionica.