STIPENDIJA JAPANSKE VLADE ZA STUDIJ STRUČNOG USAVRŠAVANJA ZA UČITELJE I PROFESORE OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA

Autor: Vjekoslav Mauriček, 4. 12. 2017.

U nastavku pročitajte natječaj za stipendiju japanske Vlade za studij stručnog ustavršavanja u Japanu za učitelje i profesore osnovnih i srednjih škola.

Stipendija uključuje jednoipolgodišnji studij stručnog usavršavanja u Japanu.

UVJETI: kandidati su učitelji i profesori osnovnih i srednjih škola RH rođeni 02. travnja 1983. godine ili kasnije, i koji zaključno s danom 01. travnja 2018. godine imaju barem 5 godina radnog staža u obveznom osnovnoškolskom ili srednjoškolskom obrazovnom sustavu.

Prijave kandidata prima Veleposlanstvo Japana, Boškovićeva 2 , 10000 Zagreb. Rok za predaju prijava je 16. veljače 2018.

Odabir kandidata: prijavljeni kandidati biti će pozvani na testiranje (japanski i engleski jezik; poznavanje japanskog jezika nije uvjet za dobivanje stipendije). Najuspješniji kandidati pristupit će intervjuu pred komisijom, nakon čega komisija jednog kandidata predlaže MEXT-u koji odlučuje o konačnoj dodjeli stipendije. MEXT hrvatskim državljanima dodjeljuje jednu stipendiju za stručno usavršavanje.

Dokumenti za prijavu: prijavnica i dodatak prijavnici, pismo preporuke, liječničko uvjerenje, te ostala dokumentacija propisana općim smjerincama.

Za više informacija posjetite stranice Veleposlanstva Japana:  http://www.hr.emb-japan.go.jp/hr/2017/kultura-2017-11-natjecaj-stipendije.html

kontakt: mikuljan@zr.mofa.go.jp   tel. 01/4870-650