Novi eTwinning projekt – MANTENEMOS PUENTES

Autor: Vjekoslav Mauriček, 9. 12. 2019.

Želimo ostati povezani! Želimo nastavak suradnje partnera na dvogodišnjem Erasmus+ Atrévete a emprender projektu iz Španjolske, Italije, Portugala, Poljske, Grčke i Hrvatske.

kako bismo se još bolje upoznali te postali dokazali da smo dobri susjedi i prijatelji u kontekstu europskoga identiteta.

Krajnji rezultat projekta bit će TwinSpace na kojem će biti prikazan rad učenika u obliku blogova, videomaterijala, digitalnih knjiga, fotografija i dokumenata. Očekuje se da će učenici, između ostaloga, poboljšati svoje jezične i digitalne kompetencije. Projekt će se diseminirati putem društvenih mreža, internetskih stranica škola te informativnog panoa u školama. Projekt će se također prezentirati učenicima, roditeljima i lokalnoj zajednici.

Projekt će se odvijati na španjolskom i engleskom jeziku. U projekt će se uključiti učenici 1.H, 2.D, 2.H, 3.H, 3.D i 4.D razreda. Projekt vodi profesorica Renata Mađarić, a na projektu sudjeluju i profesorice Jasminka Kelemen, Vanja Perši i Irena Ipša.

CILJEVI:

- usporediti našu svakodnevnicu te pronaći sličnosti i razlike

- promovirati suradničko učenje i razvoj transverzalnih vještina

- poticati uporabu ICT alata

- poticati kreativnost i poduzetnički duh kod učenika

- razvijati kreativnost, poboljšati jezične i digitalne kompetencije učenika

RADNI POSTUPAK:

Suradnja će se odvijati na platformi TwinSpace. Učenici će raditi u transnacionalnim grupama.

1. Proučavanje i uspoređivanje sadašnjosti
  2. Stvarna suradnja među učenicima
  3. Organiziranje grupnih aktivnosti učenika uživo
  4. Korištenje alata web 2.0