Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki na e-Twinning mreži

Autor: Vjekoslav Mauriček, 14. 3. 2021.

Prva ekonomska škola iz Zagreba i Ekonomska i birotehnička škola iz Bjelovara pokrenule su na e-Twinning portalu projekt Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki.

Radi se o projektu kojemu je cilj da učenici praktičnim radom savladaju proceduru stvaranja tvrtke, poslovanja i prodaje proizvoda.

U projekt Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki su se uključili učenice trećeg  i četvrtog razreda naše škole smjer ekonomst, komercijalist i  turistička gimnazija: 3.E razred tvrtka ”Medolis„ (Lana Đuras, Nikolina Horvat i Rebeka Brlek ), 4.E razred tvrtka” Lux Candle „ (Helena Borko, Maja Blaži. i Manuela Mašić) 4.B tvrtka „Ballondus” (Mia Kučko, Emma Marković. i Anna Bahun) mentor Olgica Nikolić; 4.E tvrtka „Licitar” (Nikolina Šincek, Tena Vinceković. i Gabrijela Sambolec) mentor Natalia Weiser; 3.E „Slatki san „ (Ema Huzjak, Petra Vinvek, Maria Zeba) 3.B „Vinarija Royal” (Laura Bezik, Maria Imbrihalec i Josip Ferić )mentor Jasminka Prstec; 4 K razred „Cavetics d.o.o. (Romana Rodeš, Anja Sekačić, Veronika Zorman) ; Gramina Mel d.o.o. (Dominik Ščuric, Petra Kovačić, Krisrtina Mašić)  Cosmetics d.o.o. (Lidija Hehet, Nikolina Žiher, Luka Dušak) mentor Iva Vukotić.

U projektu sudjeluju i ocjenjivači a iz naše škole je Željka Maurović Benko koji također imaju za zadatak provesti određene aktivnosti.

Prvi virtualni sastanak 11. 3. 2021. godine održan  je za sve mentore i ocjenjivače koji su se prijavili u projekt.

Projekt se provodi na eTwinning mreži na državnoj razini i to od 10. 2. do 30. 4. 2021. godine.

Ciljevi projekta su:

• uključivanje minimalno 15 škola iz Republike Hrvatske koje u svom djelovanju provode predmet Vježbenička tvrtka,
  • stvaranje baze učeničkih radova s primjerima dobre prakse,
  • stvaranje podataka za daljnju komunikaciju vježbeničkih tvrtki,
  • stvaranje socijalnog kapitala u uvjetima pandemije.

Ishodi projekta su:

• imenovati mentore, ocjenjivače i vježbeničke tvrtke koje sudjeluju u projektu,
  • prijaviti sudjelovanje,
  • izraditi video o vježbeničkoj tvrtki, prezentaciju o društvenoj odgovornosti vježbeničke tvrtke i promidžbene materijale,
  • izraditi brošuru s primjerima dobre prakse,
  • povezati učenike iz različitih škola,
  • vrednovati učeničke radove,
  • proglasiti pobjednike.

U projektu sudjeluje 70 škola iz cijele zemlje, preko 200 učenika  i 74  nastavnika.

Sponzori projekta su:

• Školska knjiga,
  • Muzej čokolade,
  • Muzej iluzija,
  • Školske novine,
  • McDonalds,
  • Mojati.

Našim  učenicima želimo puno uspjeha u ovom projektu. Pratit ćemo njihov rad te sve objavljivati na stranicama škole.

Napisala: Olgica Nikolić prof.mentor