Učenici Gospodarske škole sudjeluju na 19. Međunarodnom sajmu vježbeničkih tvrtki

Autor: Vjekoslav Mauriček, 24. 3. 2021.

I ove godine usprkos pandemiji korona virusa održava se  19. Međunarodni sajam vježbeničkih tvrtki u online okruženju. Natjecanje organizira Privatna gimnazija i ekonomska škola Katarina Zrinski kao Centar izvrsnosti za poduzetništvo od 2013. godine i to na online platformi pvt.hr koja objedinjuje Banku VT, Sud VT i središnji ured VT.

Ocjenjuje se timsko učeničko postignuće u sljedećim kategorijama:

1. video uradak

2. broj lajkova za video uradak

3. broj kupoprodajnih transakcija

4. ukupna vrijednost transakcija

Na sajam su se prijavile i vježbeničke tvrtke iz Gospodarska škola Varaždin iz 3e i 4e razreda:

VT Medolis d.o.o. mentor Olgica Nikolić; VT Slatki san d.o.o. mentor Jasminka Prstec I

VT Lux Candle  d.o.o. mentor Olgica Nikolić

Ukupni pobjednik (tim) 19. Međunarodnog sajma osvaja trogodišnju stipendiju na Europskoj poslovnoj školi Zagreb-EBUS u ukupnom iznosu od 198.000 kuna, za studij poslovne ekonomije, kao i mogućnost pokretanja vlastitog poduzeća u okviru BIZ-a poduzetničkog inkubatora. Uz ukupnog pobjednika proglasiti će se i timovi po pojedinačnim kategorijama kojima će biti dodijeljeno priznanje. Svim školama sudionicima natjecanja kao i mentorima svih timova biti će dodijeljeni odgovarajući certifikati za sudjelovanje. Također, će se podijeliti  nagrade ostalih sponzora.

Napisala: Olgica Nikolić

« Lipanj 2022 »

Gospodarska škola Varaždin / Božene Plazzeriano 4, HR-42000 Varaždin / www.ss-gospodarska-vz.skole.hr / gospodarska@ss-gospodarska-vz.skole.hr