„RENDEZ-VOUS „ u Frankofoniji 2021.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 29. 3. 2021.

U okviru obilježavanja mjeseca Frankofonije u Republici Hrvatskoj te u organizaciji Francuskog instituta u Zagrebu , uključili smo se u nagradni natječaj „Concours de traduction littéraire „ (prijevod ulomka iz novele „Odette Toulemonde „autora Erica Emmanuela Schmitta).

Naša učenica Petra Aračić (3.H razred, mentorica Kristina Kuščar) osvojila je prvu nagradu za najbolji prijevod u konkurenciji od ukupno 17 srednjih škola diljem Hrvatske.

Čestitamo našoj učenici i njezinoj mentorici prof. Kristini Kuščar na marljivom radu i angažmanu! Félicitations!

Učenica Petra Aračić je kao jednu od nagrada osvojila 2 pozivnice za svečanu premijernu izvedbu autorove drame „Gospodin Ibrahim i cvjetovi Kurana „ u HNK Zagreb 18.03.2021. te je sljedećeg dana prisustvovala svečanom uručenju druge nagrade ( kompletu autorovih knjiga ) od strane samog autora u Hrvatskom glazbenom zavodu .Nakon  svečanog uručenja nagrada uslijedilo je ugodno druženje i  intervju sa autorom te potpisivanje knjiga .Bilo je to jedno nezaboravno iskustvo za našu učenicu i daljnji poticaj za učenje francuskog jezika.

« Lipanj 2022 »

Gospodarska škola Varaždin / Božene Plazzeriano 4, HR-42000 Varaždin / www.ss-gospodarska-vz.skole.hr / gospodarska@ss-gospodarska-vz.skole.hr