Biserka Zajec, prof. engleskog jezika, sudjelovala je na stručnom skupu „Holokaust kao početna točka“ koji se održao u Klagenfurtu u Austriji

Autor: Vjekoslav Mauriček, 18. 10. 2021.

Stručni skup  Holokaust kao početna točka  za učitelje i nastavnike koji se bave poučavanjem i učenjem ove teme održan je od 27. do 29. rujna 2021. godine u Klagenfurtu (Republika Austrija).

Organizator je bio Memorijal holokausta (fr. Mémorial de la Shoah) iz Pariza u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje, slovenskim Zavodom za školstvo (Zavod Republike Slovenije za šolstvo) te Sveučilištem u Klagenfurtu i -erinnern.at_ , Institutom za poučavanje i učenje o holokaustu austrijskog federalnog Ministarstva obrazovanja. Skup je okupio 40 sudionika iz Republike Hrvatske, Austrije i Slovenije. Četiri izlaganja uglednih znanstvenika s austrijskih sveučilišta, osam radionica i jedan terenski izlet u Peršmanhof otvorili su niz pitanja pograničnih odnosa između Slovenije i Austrije u prvoj polovici 20. stoljeća ali i pitanja odnosa prema Hrvatima i Slovencima kao nacionalnim manjinama u Austriji u istom razdoblju.