ŠKOLSKO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE

Autor: Vjekoslav Mauriček, 31. 1. 2022.

U petak, 28. siječnja 2022. godine, u školama diljem Hrvatske održano je 29. školsko natjecanje iz geografije u kojemu su sudjelovali i učenici naše škole. Zbog nedavnih kurikulumskih promjena koje su se počele provoditi u hrvatskom obrazovnom sustavu („Škola za život“) natjecanje iz geografije zahvatile su velike promjene te se ono provodi po ishodima učenja kurikuluma za gimnazije, pa su ovoga puta iz naše škole sudjelovali samo učenici 4. razreda ekonomske i turističke gimnazije. Sudjelovalo je ukupno 10 učenika koji su po prvi puta na natjecanju rješavali zadatke vezane uz suvremene geopolitičke teme. Rezultate natjecanja možete pogledati na oglasnom panou na ulazu u školu, a ovim putem čestitamo svima koji su sudjelovali na pokazanom znanju te se nadamo da će oni najuspješniji biti pozvani i na županijsko natjecanje koje će biti održano 7. ožujka u prostorijama Druge gimnazije Varaždin.