SEMINAR "HOLOKAUST KAO POČETNA TOČKA"

Autor: Vjekoslav Mauriček, 24. 5. 2022.

U Sarajevu se od 11.-13.svibnja 2022. održao seminar za nastavnike „Holokaust kao početna točka“ na kojem je sudjelovala Biserka Zajec, prof. Seminaru je prisustvovalo 40 nastavnika iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske a organizirao ga je Memorijal de la Shoah iz Pariza u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje. Nastavnici su se imali priliku stručno usavršavati na predavanjima i radionicama a neke od tema bile su: holokaust u bivšoj Jugoslaviji, rodno nasilje u holokaustu, IHRA preporuke za poučavanje i učenje o holokaustu, genocid nad Romima u NDH i Nedićevoj Srbiji, kultura sjećanja, spomenici i memorijalizacija. Nastavnici su također imali priliku sudjelovati u vođenom obilasku grada Sarajeva uz naglasak na židovsku povijest grada. Seminar je vodila Loranda Miletić, viša savjetnica za povijest iz AZOO-a i Bruno Boyer, organizator iz Memorijala de la Shoah iz Pariza. Otvorenje seminara bilo je vrlo svečano uz pozdravni govor francuske veleposlanice u Sarajevu Christine Toudic koja je ugostila sve uzvanike na kraju prvog dana seminara na koktelu u svojoj rezidenciji.

Hrvatska grupa nastavnika na seminaru

Nastavnici iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske

U društvu francuske ambasadorice  Christine Toudic