ŽUPANOVIM PRIZNANJEM NAGRAĐENA 4 UČENIKA GOSPODARSKE ŠKOLE VARAŽDIN

Autor: Vjekoslav Mauriček, 16. 9. 2013.

Na svečanoj sjednici Županijske skupštine povodom Dana Varaždinske županije posebnim Županovim priznanjem nagrađena su 4 učenika Gospodarske škole Varaždin.

Povodom Dana Varaždinske županije na svečanoj sjednici Županijske skupštine održanoj 6. rujna 2013. u Hrvatskom narodnom kazalištu Varaždin, posebnim Županovim priznanjem za postizanje iznimnih rezultata i promicanje ugleda Varaždinske županije na svjetskim natjecanjima u školskoj godini 2012/2013. nagrađeno je ukupno 25 srednjoškolaca Varaždinske županije, od čega je četvero iz Gospodarske škole Varaždin.

Tihomir Bendelja  priznanje je primio za naslov svjetskog prvaka u twirlingu osvojen na svjetskom natjecanju u Švicarskoj koje se održavalo u travnju 2012. te za prvo mjesto u kategoriji rhythmic twirl koje je osvojio na Europskom prvenstvu u Amsterdamu održanom od 28. do 31. ožujka.

Ivana Kokot  sudjelovala je na Svjetskom prvenstvu, natjecanju koje je bilo organizirano u sklopu 49. kongresa INTERSTENO od 13. do 19. srpnja 2013. godine u Ghentu u Belgiji, gdje se natjecala u daktilografskom prijepisu na računalu Osvojivši 21. mjesto i gdje je  po prvi put  jedna učenica bila dio državne ekipe.

Dora Oštrek koja je u u Varaždinu na Dvoranskom prvenstvu u streličarstvu na kojem je sudjelovalo 140 natjecatelja u juniorskoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju.

Klementina Svetec ove godine u travnju bila je sudionica Međunarodnog plivačkog mitinga za osobe s invaliditetom „Alpe Adria mitinga“ u Austriji, gdje je sudjelovalo 150 natjecatelja iz raznih zemalja, te je osvojila prva mjesta u disciplinama „50 leđno“ i „50 slobodno“ i time isplivala normu za nastup za  Hrvatsku reprezentaciju na 22. Olimpijskim igrama za gluhe  od  26.07. - 04.08.2013 u Sofiji, glavnom gradu Bugarske.

Predsjednica Županijske skupštine, gospođa Dubravka Biberdžić i župan Varaždinske županije, gospodin Predrag Štromar učenicima su čestitali i dodijelili im priznanja, a mi se još jednom pridružujemo čestitkama navedenim učenicima, ali i svim ostalim učenicima i mentorima škole koji su u prošloj godini na najbolji mogući način predstavljali Gospodarsku školu Varaždin. Čestitamo!