DAN STRANIH JEZIKA, 21.9.2013.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 25. 9. 2013.

U subotu 21. rujna 2013. godine na Franjevačkom trgu obilježen je Europski dan stranih jezika, na kojem je sudjelovalo pet osovnih škola s različitih područja Varaždinske županije, te naša škola Gospodarska škola Varaždin.

Predstavnice naše škole bile smo mi, učenice 2. A razreda i naša razrednica Melanija Klarić, prof. njemačkog jezika.

Na štandu smo imale raznovrsnu ponudu domaćih proizvoda kao što su klipići i voće.

Marljive ruke učenica iz 2. A, Antonela Jurinjak, Melanija Lambreščak, Jelena Mekota i Paula Marenčić  pripremile su sa svojom razrednicom mnoštvo plakata, fotografija i zanimljivih sadržaja koju su nam ukrašavali štand.

Oko 10 sati stigle su nam na štand učenice iz drugih razreda naše škole koje su čitale poeziju i prozu na talijanskom, engleskom, njemačkom i francuskom jeziku što je oduševilo pobuliku.

Sponzori Europskog dana stranih jezika su: E- kultura i Zfa, te taj dan posebno obilježavamo za promociju njemačkog jezika. To su bile: Viktorija Kostanjevac, Mateja Dolovski, Nikolina Slavin, Patricija Bahun, Dalija Postecki, Sabrina Valentić, Pavla Svetec i VIni Selec.

S obzirom na to da smo bili jedina srednja škola bilo nam je super te se nadamo da ćemo i druge godine još bolje obilježiti dan stranih jezika.

Englisch ist ein Muss, DEUTSCH IST EIN PLUS.
Melanija Lambreščak
Antonela Jurinjak