OBILJEŽEN DAN ŠKOLE 17.10.2014.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 24. 10. 2014.

U petak, 17. listopada 2014. godine, obilježili smo Dan škole. Svi  učenici naše škole imali su prigodu sudjelovati u raznovrsnim kreativnim radionicama, koje su za njih pripremili njihovi nastavnici, a zatim su u sportskoj dvorani  škole nazočili svečanoj i raspjevanoj priredbi koju su za njih pripremili sami učenici u suradnji s profesoricama Melanijom Klarić i Željkom Kristan. Uz nastupe učenika, predstavljeni su i najznačajniji projekti prošle školske godine te je prikazan videouradak „Humanošću prema sreći“, zahvaljujući kojem su učenici naše škole nedavno postali  pobjednici natjecanja „Moje ideje za bolju Europu“.

Voditeljice programa bile su Tihana Tušek i Marijana Truščec, učenice 3.h razreda. Na samom početku programa ravnateljica škole Katica Kalogjera-Novak obratila se nazočnima uz  osobit pozdrav učenicima prvih razreda  i poziv na buduću suradnju, a nakon toga uslijedilo je obraćanje predstavnika Vijeća učenika, Antonija Sirovca.

Predstavljeni su najznačajniji projekti prošle školske godine, a prikazan je i videouradak „Humanošću prema sreći“, zahvaljujući kojem su učenici naše škole  nedavno postali  pobjednici natjecanja „Moje ideje za bolju Europu", čime su osvojili putovanje u Strasbourg  i sudjelovanje u simulaciji rada europskih zastupnika u Europskom parlamentu. Autorstvo ovog zanimljivog i inspirativnog rada potpisuju učenici 3.d i 4.h razreda pod vodstvom profesorica Mirne Rukavina-Bakšaj i Spomenke Dragović.

Nakon toga uslijedili su nastupi naših učenika. Učenica 3.K razreda, flautistica Valentina Kadi predstavila se izvedbom menueta Johanna Sebastiana Bacha i Ludwiga van Bethoveena.     Adela Prstec iz 4.h, dvostruka pobjednica županijskog  LiDraNa u kategoriji literarnog izraza 2013. i 2014. godine, interpretirala je vlastitu priču Ja i ti – ovdje i sada, s kojom je našu školu predstavljala na ovogodišnjem državnom susretu Lidrano  u Primoštenu. Katarina Štorga iz 4.c. otpjevala nam je pjesmu One and only poznate britanske pjevačice Adele. Samanta Gran iz 2.d izvela je  pjesmu Me and my broken heart engleske skupine Rixton, a Anja Drožđek iz 3.e. predstavila se izvedbom pjesme kanadskog glazbenika Drakea Grahama Hold on, we re going home. Program je  je završio nastupom Dalije Poustecki iz 3.h, koja nam je otpjevala pjesmu Thousand years  Christine Perry