POHVALA VRIJEDNIM VOLONTERKAMA

Autor: Vjekoslav Mauriček, 29. 12. 2014.

Od 6. do 21. prosinca 2014. godine trajala je kampanja pod nazivom "VIV – Very Important Volunteers: generacija 2014.“ koju je organizirao VOLONTERSKI CENTAR ZAGREB. U toj kampanji je svaki dan promovirana jedna volonterka ili jedan volonter, odnosno volonterski koordinator koji djeluju u sklopu volonterskih programa u srednjim školama.

Iako su ti volonteri uglavnom s područja grada Zagreba i bliže okolice, ove godine su u svoju kampanju uključili i našu učenicu AMANDU ĐURIN, polaznicu 4. C razreda, vrijednu volonterku koja volontira od prvog razreda srednje škole i to u nekoliko volonterskih programa i aktivna je voditeljica podgrupe volonterki „MALE SIRENE“.

Petog prosinca, povodom obilježavanja MEĐUNARODNOG DANA VOLONTERA, Volonterski centar Zagreb je organizirao Volonterijadu – proslavu na kojoj su uručene nagrade svim volonterima uključenim u kampanju „VIV – VERY IMPORTANT VOLUNTEERS: GENERACIJA 2014.“ I naša volonterka Amanda Đurin je na svečanosti u Zagrebu od izvršne direktorice Volonterskog centra Zagreb primila priznanje za volonterski rad, a gđa ravnateljica Katica Kalogjera Novak, dipl. ing. matematike, preuzela je priznanje koje je dobila GOSPODARSKA ŠKOLA za poticanje učenika na volontiranje i volonterski rad u zajednici. Na svečanosti dodjele priznanja naj volonterima 2014. godine bila je i voditeljica volonterske grupe Gospodarske škole Varaždin „Mladost volontira sa srcem“, prof. Mira Šincek, koja od 2008. godine vodi grupu i animira mlade za volonterski rad. Fotografije s događanja u Volonterskom centru Zagreb izradile su volonterke Martina Pašić i Andrea Kopić iz Zagreba.

Naše volonterke su izuzetno vrijedne i za njih se daleko čuje, što dokazuje i molba urednice i direktorice portala ZMUSK DO-GO iz Zagreba da se uključe u volontiranje oko organizacije i realizacije humanitarnog koncerta „Pobijedila sam leukemiju“. Koncert je održan 9. 12. 2014. u koncertnoj dvorani HNK u Varaždinu, a u volontiranje se uključilo osam učenica volonterki iz 3. K razreda (Jelena Gregurek, Nikolina Gluhak, Martina Kostanjevec, Dora Mašić, Martina Mikulčić, Lorena Petek, Marija-Terezija Smodek i Nikolina Šokman) koje su za svoje izuzetno zalaganje pohvaljene i dobile zahvalnicu na samom koncertu.