Izvješće o provedenoj anketi ekonomske gimnazije o državnoj maturi

Autor: Vjekoslav Mauriček, 30. 1. 2015.

Među učenicima ekonomske gimnazije provedeno je istraživanje o državnoj maturi. Njihova mišljenja o potrebi državne mature, vlastitoj pripremljenosti za ispit državne mature, te druga mišljenja možete pročitati u daljnjem tekstu.

Uvod

Državna matura je obvezni završni pismeni ispit koji učenici polažu nakon završetka četvrtog razreda tijekom svog srednjoškolskog obrazovanja. Prvi ispiti državne mature održani su 19. veljače 2010. godine, a 02. lipnja 2010. završen je ljetni rok za polaganje tih ispita.

Zbog čestih rasprava o toj temi, učenici ekonomske gimnazije Gospodarske škole Varaždin odlučili su provesti anketu o mišljenju polaznika ekonomske gimnazije o državnoj maturi, njenoj koristi za učenike i općoj svrsi.

Anketa je provedena 25.11.2014.

Cilj

Cilj provođenja ankete bio je ispitati polaznike ekonomske gimnazije o državnoj maturi, njenoj koristi za učenike i općoj svrsi i na temelju rezultata dobiti njihovo mišljenje o toj temi.

Provedba

Anketa je provedena usmenim anketiranjm učenika Gospodarske škole Varaždin
smjera ekonomske gimnazije, dana 25.11.2014.

Anketirano je ukupno 67 učenika.

Anketni upitnik

Anketa se sastoji od ukupno 11 pitanja / tvrdnji na koje su učenici odgovarali sa DA ili NE ili su imali pitanja s ponuđenim odgovorima.

Rezultate istraživanja možete pogledati ovdje.