> NASLOVNICA
IZDVAJAMO

ODLIČNI REZULTATI NAŠIH UČENIKA U OVOJ ŠKOLSKOJ GODINI

Autor: Vjekoslav Mauriček, 18. 5. 2015.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na postignutim rezultatima i zahvaljujemo im se na uloženom trudu, radu i dobroj volji!

I ove godine mnogi su naši učenici pokazali zavidno znanje u strukovnim i predmetnim područjima te su osvojili odlična mjesta na županijskim, međužupanijskim i državnim natjecanjima.

Među najuspješnijim učenicima škole bile su učenice 4. k razreda Marina Hutinski, Darinka Krček i Mislava Jonjić, s mentoricom prof. Sandrom Kučom,  koje su na državnom natjecanju u Rijeci u kategoriji „Komercijalist“ osvojile impresivno prvo mjesto. Na istom natjecanju prvo mjesto u kategoriji „Prodavač“ osvojila je učenica 3. p razreda Vlatka Vurušić čija je mentorica bila prof. Jasminka Prahić-Biškup.

Državnu prvakinju imamo i u kategoriji „Poslovni tajnik“ zahvaljujući učenici 3. a razreda Melaniji Lambreščak i mentorici prof. Ivani Meštrić.

Naši kuhari bili su uspješni na Kamelija kupu – danima hrvatskog kulinarstva u Umagu gdje su u jakoj konkurenciji osvojili prvo mjesto. Pobjednički tim činili su Mateja Tomašković (3. z) i Marin Sambolek (2. v) s mentoricom prof. Nevenkom Bosilj.

Odlične rezultate ostvarili su i ovogodišnji sudionici državnog Gastro natjecanja u Biogradu na moru. Pod vodstvom mentora prof. Mladena Viteza učenik Hrvoje Ključarić (3. t) osvojio je 2. mjesto na državnoj razini u kategoriji „Posluživanje menija“. Odlične rezultate ostvarile su i naše kuharice i konobar. U kategoriji „Pripremanje menija“ učenica Mateja Tomašković (3. z) osvojila je 3. mjesto. Učenica Valentina Oreški u kategoriji „Pripremanje hladnog slanog izloška“ osvojila je 8. mjesto. Mentorica učenicama bila je prof. Nevenka Bosilj. U kategoriji „Hotelijersko-turistički tehničar“, uz pomoć mentorice Nataše Roginek, 8. mjesto u kategoriji „Poslovanje recepcije hotela“ osvojila je Asja Gorski (4. h) dok je učenica Andrijana Lekić osvojila 8. mjesto u kategoriji „Poslovanje putničke agencije“.

Ivana Bedeković, učenica 3. c razreda i Valentino Vragović, učenik 4. m razreda, sudjelovali su na državnom natjecanju i smotri „Opisujemo sustave“. Učenica Ivana, pod vodstvom mentorice prof. Štefice Erdec, osvojila je 2. mjesto.

Uspješne na državnoj razini bile su i naše stolnotenisačice Tajana Košćak, Mihaela Brodar  i Nora Dominko. Pod vodstvom mentorice prof. Dubravke Kunić učenice su osvojile 4. mjesto na državnom natjecanju, a dio državnog natjecanja održao se i u školskoj dvorani naše škole.

Učenica Barbara Vuđan (4. h) na državnom natjecanju iz Španjolskog jezika osvojila je 9. mjesto. Mentorica učenice bila je prof. Renata Mađarić.

Prva tri mjesta na državnom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“ osvojile su učenice Lara Šarec (1. h, 1. mjesto), Elena Biškup (1. h, 2. mjesto) i Martina Kuzmić (4. c, 3. mjesto) pod vodstvom mentorice prof. Nikoline Hader.

Gospodarska škola u ovoj školskoj godini imala je čak dvije najčitateljice. Najčitateljicom svih srednjih škola proglašena je učenica Valentina Skok, koja je iz školske knjižnice posudila 35 knjiga, dok je učenica Dijana Majcen, na našu veliku radost, proglašena najčitateljicom gradske knjižnice Metel Ožegović, pročitavši prošle godine čak 137 knjiga.

Učenici 3. d i 4. h razreda, uz vodstvo mentorica prof. Spomenke Dragović i prof. Mirne Rukavine-Bakšaj, sudjelovali su na projektu „Moje ideje za bolju Europu“. Autorski rad učenika „Humanošću prema sreći“ proglašen je najboljim u kategoriji videoradova, osvojivši drugo mjesto (video) i put u Strasbourg i posjet Europskom parlamentu.

Veliko priznanje naša škola dobila je za poticanje učenika na volontiranje i volonterski rad u zajednici, dok je pojedinačno priznanje za volonterski rad dobila učenica Amanda Đurin (4. c). Ponosni smo i na školsku volontersku udrugu „Mladost volontira sa srcem“ koju već nekoliko godina vodi prof. Mira Šincek i na učenice 3. k razreda koje su volontirale na humanitarnom koncertu „Pobijedila sam leukemiju“.

Državnom stručnom skupu u Varaždinu s temom „Poučavanje o holokaustu i sprečavanje zločina protiv čovječnosti“ svoj rad „Povijest jedne obitelji“ prezentirali su učenici 3. b uz pomoć mentorice prof. Štefice Pokorny. Kao svojevrsni nastavak projekta, na školi su održani „Dani Izraela na Gospodarskoj školi“ na kojima smo ugostili gospođu Irit Shenor, konzulicu i šeficu misije države Izrael.

Da odlično barataju njemačkim jezikom i imaju glumačkog talenta pokazali su učenici okupljeni u dramsku grupu pod vodstvom prof. Melanije Klarić. Učenici su sudjelovali u XII. Theaterspieleu i u HNK Varaždin izveli predstavu „Alfreds letzter Wille“ Hansa Georga Krausa te od publike dobili zasluženi veliki pljesak.

Važno je spomenuti i uspješnost učenika na županijskoj i međužupanijskoj razini, a posebno su se istakli Jakov Sić (3. d), mentorica prof. Spomenka Dragović, osvojivši 1. mjesto na LiDraNu u kategoriji „Novinarsko stvaralaštvo“ te Dalija Poustecki (3. h), mentorica prof. Martina Magić Bačani, koja je na županijskom natjecanju iz Talijanskog jezika osvojila 1. mjesto.