U VOLONTIRANJU SE POSEBNO ISTAKLE UČENICE 4.C RAZREDA

Autor: Administrator , 8. 7. 2015.

U našoj školi od 2008. godine djeluje volonterska grupa „Mladost volontira sa srcem“ u koju se rado uključuju učenice i učenici naše škole i prema svojim mogućnostima volontiraju dulje ili kraće vremensko razdoblje. Prvi put imamo volonterke koje su marljivo volontirale od upisa u našu školu, pa sve do završetka svojeg srednjoškolskog obrazovanja, to su učenice 4. C razreda: Gabrijela Dvorski, Amanda Đurin i Kristina Paušner.

Gabrijela  i Amanda su tijekom četiri godine školovanja volontirale u Caritasovoj kuhinji, u Udruzi „Uz tebe sam“ pri varaždinskoj bolnici, na varaždinskim bazenima i jednu školsku godinu pomagale u učenju jednoj djevojčici. Gabrijela je dvije godine bila i voditeljica podgrupe Snjeguljice, te ukupno realizirala 321 i ½ volonterskih sati, a Amanda je godinu dana bila voditeljica podgrupe Male sirene i Male učiteljice, te je ukupno realizirala 226 volonterskih sati.

Amanda Đurin

Kristina je tijekom četiri godine školovanja volontirala u Caritasovoj kuhinji i u Udruzi „Uz tebe sam“ pri varaždinskoj bolnici. Dvije godine je bila voditeljica podgrupe Pepeljuge, te je ukupno realizirala 208 i ½ volonterskih sati.

Ove tri vrijedne volonterke su tijekom svojeg srednjoškolskog obrazovanja u našoj školi kroz svoje volonterske aktivnosti ukupno realizirale 756 volonterskih sati. Ponosni smo na njih i zato je, na završnoj svečanosti 29. 6. o. g., gđa ravnateljica njima i njihovoj mentorici prof. Miri Šincek, voditeljici volonterske grupe, uručila zahvalnice i nagrade.

Kristina i Gabrijela

Gabrijela, Kristina i Amanda su svoja znanja i volonterska iskustva rado prenosile na mlađe generacije volonterki i vjerujemo da će, zahvaljujući njima, volonterska aktivnost u našoj školi živjeti i dalje, a njima želimo uspješan nastavak školovanja i volonterskih aktivnosti u nekoj novoj sredini.

VOLONTIRANJE u šk. god. 2014./2015.

U šk. godini 2014./2015. naše volonterke i volonteri i dalje su vrijedno volontirali u bolnici u kreativnim radionicama s djecom s teškoćama u razvoju u Udruzi „Uz tebe sam“, u pučkoj kuhinji Caritasa Varaždinske biskupije te u Domu za stare i nemoćne u Zavojnoj ul. u Varaždinu.

U volonterskoj grupi Gospodarske škole, „Mladost volontira sa srcem“ bilo je uključeno ukupno 48 volonterki i volontera, a šest volonterki je volontiralo na dva mjesta i to u bolnici i pučkoj kuhinji.

Ukupno su realizirana 372 volonterska sata rada (163 sata u pučkoj kuhinji, 143 sata u bolnici i 66 sati u Domu). Najviše volontera (po 8 u razrednom odjelu) imaju  3. K i 3. C razred. Završetkom obrazovanja u našoj školi ostajemo bez 11 volonterki iz četvrtih razreda od kojih su tri volonterke – Gabrijela Dvorski, Amanda Đurin i Kristina Paušner iz 4. C razreda, volontirale od prvog do četvrtog razreda i ukupno u tom razdoblju ostvarile čak 756 volonterskih sati.

Svim volonterkama i volonterima čestitamo na njihovoj ustrajnosti, marljivosti i predanom volonterskom radu i nadamo se da će nastaviti volontirati i iduće šk. godine i svojim primjerom privući i druge učenice i učenike da im se priključe u grupi „Mladost volontira sa srcem“.

voditeljica grupe Mladi volontiraju sa srcem

Mira Šincek, prof. savjetnica