POZIV učenicima koji su ove godine završili nižu stručnu spremu ili trogodišnje obrazovne programe za nastavak obrazovanja

Autor: Vjekoslav Mauriček, 7. 9. 2015.

Učenici koji su ove godine završili redovno nižu stručnu spremu ili trogodišnje obrazovne programe prema Zakonu o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi mogu nastaviti redovno obrazovanje (bez financijskih obveza).

Člankom 6. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi izmijenjen je članak 24. Zakona koji definira sljedeće:

„(1) Učenik koji je stekao nižu stručnu spremu ima pravo steći srednju školsku ili stručnu spremu nastavljanjem obrazovanja ili polaganjem ispita.

(2) Učenik iz stavka 1. ovoga članka, kao i učenik koji je završio obrazovni program u trajanju od tri godine, može u roku od godine dana od dana završetka strukovnog programa nastaviti školovanje u statusu redovitog učenika.

(3) Ostvarivanje prava iz stavka 1. i 2. ovoga članka uvjetuje se polaganjem razlikovnih, odnosno dopunskih ispita, a način i rokove polaganja ispita utvrđuje nastavničko vijeće.“

Učenik koji je upisan u viši razred kao redoviti učenik obvezan je pratiti nastavu tijekom cijele nastavne godine i sudjelovati u svim obvezama i aktivnostima kao i ostali učenici u razrednom odjelu i položiti sve razlikovne/dopunske predmete za prethodno završeno obrazovanje.

Učenici koji žele nastaviti svoje obrazovanje dužni su u pismenom obliku priopćiti srednjoj školi namjeru nastavka obrazovanja najkasnije do 18. rujna 2015. godine.

Zahtjevi se dostavljaju osobno u tajništvo Gospodarske škole Varaždin, Božene Plazzeriano 4.

Uz zahtjev treba priložiti originalne ili ovjerene kopije svjedodžbi završenog obrazovanja, rodni list i domovnicu.

Za sva dodatna pitanja možete se obratiti na telefon 042/492-272 ili 492-276.