Projekt Heureka - održan prvi sastanak projektnog tima i prva konferencija za medije

Autor: Vjekoslav Mauriček, 25. 11. 2015.

U ponedjeljak, 23. studenog 2015. godine na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu održan je 1. sastanak projektnog tima u sklopu projekta Heureka, a u Županijskog palači Varaždinske županije održana je i prva konferencija za medije gdje je projekt predstavljen javnosti.

Na sastanku projektnog tima sudjelovala je ravnateljica Gospodarske škole Varaždin, Katica Kalogjera Novak, dipl.ing.mat., ravnatelj I. gimnazije – Split, Marijan Puljiz, ravnateljica Hotelijersko – turističke škole iz Zagreba, mr.sc. Marija Rašan Križanac, predstavnici Fakulteta organizacije i informatike Varaždin, Marija Jakuš prof., izv.prof.dr.sc. Nina Begičević Ređep, dr. sc. Goran Hajdin i doc. dr. sc. Igor Balaban te voditeljica projekta, Ivana Špoljarić mag.edu.inf.

Na sastanku je obavljen pregled provedenih aktivnosti te je utvrđen plan, odnosno obaveze projektnih partnera u prvom tromjesečju trajanja projekta. Dogovoreni su termini sastanaka radnih timova nastavnika matematike, geografije i informatike sa svrhom analize postojećih kurikuluma. Dogovorene su i teme predstojećih edukacija nastavnika i njihovi okvirni termini.

Na konferenciji za medije sudjelovali su zamjenik Župana Varaždinske županije, g. univ.spec.oec. Alen Kišić, pročelnik odjela za prosvjetu kulturu i sport, g. mr.sc. Miroslav Huđek, predstavnica Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, viša stručna savjetnica gđa. Marta Tobias, predstavnica Grada Varaždina, gđa. Karolina Besek Sakalj te predstavnici nositelja i partnera u projektu: ravnateljica Gospodarske škole Varaždin, gđa. Katica Kalogjera Novak dipl.ing.mat, predstavnici Fakulteta organizacije i informatike, gđa. izv.prof.dr.sc. Nina Begičević Ređep i g. dr. sc. Goran Hajdin, ravnatelj I. gimnazije-Split, g. Marijan Puljiz, ravnateljica Hotelijersko – turističke škole iz Zagreba, gđa. mr.sc. Marija Rašan Križanac.

Na konferenciji za medije predstavljen je Projekt javnosti sa svojom svrhom i planiranim ishodima te su predstavljeni planovi predstojećih aktivnosti.

Više o predstavljanju projekta na konferenciji pogledajte na videu: