Održan drugi ciklus motivacijskih predavanja za učenike i nastavnike u sklopu projekt 3P!

Autor: Vjekoslav Mauriček, 20. 12. 2015.

U subotu, 12. prosinca 2015. na Fakultetu organizacije i informatike održana su druga motivacijska predavanja poduzetnika iz prakse za učenike, studente i nastavnike u okviru projekta 3P – Planiram, Poduzimam, Promoviram!, financiranog iz Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa „Razvoj ljudskih potencijala“ 2007. – 2013., operacija Obrazovanje za poduzetništvo i obrt.

Motivacijskim predavanjima nazočilo je preko 100 osoba, što učenika, studenata i nastavnika. Prvi ciklus motivacijskih predavanja poduzetnika započeo je s izuzetno zanimljivim i poučnim predavanjem gdina. Dejana Martinčevića, mag.inf. iz poduzeća Info3 d.o.o. iz Varaždina koji je učenicima i studentima prenio svoje osobno iskustvo te istaknuo prednosti i nedostatke poduzetništva kao karijernog izbora. Kao uspješan poduzetnik predstavio nam se i gdin. Matija Tomašković, mag.inf., vlasnik i direktor softverskog poduzeća Evolva d.o.o., također iz Varaždina, koji je naglasio važnost predanog rada i odgovornosti u poduzetništvu. Posljednje u nizu motivacijskih predavanja održala je gđa. Mateja Kuhar, bacc.inf., inovatorica i predstavnica eko udruge Fabula Organic Pencil iz Varaždina. Gđa. Kuhar dodatno je potaknula učenike/ce i studente/ice na razmišljanje o pokretanju vlastitih poduzetničkih projekata te poduzetništvu kao karijernom izboru istaknuvši kako neobične stvari postoje za one koji stvaraju.