HEALTHY MIND HEALTHY BODY SAFE FUTURE

U studenom 2020. pokrenut je novi eTwinning projekt na našoj školi pod nazivom „ Healthy Mind Healthy Body Safe Future“ (u prijevodu „Zdrav duh u zdravom tijelu – sigurna budućnost“). Projektni partneri naše školi su srednje škole iz Turske, Sjeverne Makedonije i Azerbajdžana. U projektu sudjeluju učenici 2. N razreda, voditeljica projekta je  prof. Biserka Zajeca a od ostalih profesora uključena je i prof. Olgica Nikolić. Kao što sam naslov govori, ovaj projekt usmjeren je na promicanje zdravog životnog stila uz bavljenje sportom i prevenciju svih vrsta ovisnosti kao i očuvanje zdravog duha i tijela tijekom pandemije.

NAZIV PROJEKTA:

MEĐUNARODNI eTwinning PROJEKT: „HEALTHY MIND HEALTHY BODY SAFE FUTURE

SVRHA PROJEKTA:

Ciljevi projekta:

• Razvoj komunikacijskih vještina učenika na engleskom jeziku
  • Razvoj suradničkih vještina
  • Promicanje zdravog životnog stila i bavljenja sportom
  • Razvoj svijesti o opasnostima raznih vrsta ovisnosti i traženje rješenja za prevenciju istih
  • Dijeljenje iskustava kako se nositi s pandemijom i održati zdravlje tijela i duha tijekom pandemije
  • Poticanje kreativnosti i kritičkog mišljenja
  • Promicanje tolerancije
  • Istraživanje obrazovnih mogućnosti Interneta
  • Poticanje primjene digitalnih alata

REALIZACIJA PROJEKTA:

• školska godina 2020./2021. (od studenog 2020. do lipnja 2021.)

NOSITELJI PROJEKTA:

Učenici (2. N razred), nastavnica engleskoga jezika (Biserka Zajec) i nastavnica ekonomskih predmeta Olgica Nikolić u suradnji s kolegama iz europskih škola partnera (Turske, Sjeverne Makedonije i  Azerbajdžana)

OPIS PROJEKTA:

Aktivnosti projekta:

• Izrada Kahoot kviza o Hrvatskoj
  • Organizacija mrežnih sastanaka
  • Organizacija rasprava na eTwinning forumu na temu ovisnosti i njihove prevencije
  • Uporaba IKT-a
  • Izrada slogana projekta
  • Sudjelovanje u eTwinning  brbljaonici s partnerskim državama na temu održavanja zdravog duha i tijela tijekom pandemije i kako se nositi s pandemijom
  • Izrada filmskog scenarija o jednoj vrsti ovisnosti
  • Izrada kratkog filma prema scenariju druge partnerske države
  • Evaluacija projekta

OČEKIVANI REZULTATI:

Rezultati projekta bit će vidljivi na Etwinning TwinSpace platformi.

• Kahoot kviz o svakoj državi
  • Zajednička prezentacija o zdravlju, sportovima i nošenju s izazovima pandemije
  • Filmski scenariji
  • Kratki filmovi na temu ovisnosti

PROJEKTNE AKTIVNOSTI:

Studeni 2020. – video konferencija nastavnika iz partnerskih država kako bi dogovorili projektne aktivnosti i tijek projekta

Prosinac 2020. – video konferencija učenika iz svih partnerskih država tijekom koje učenici sudjeluju u Kahoot kvizu o svakoj državi (kviz od 10 pitanja koji je prethodno izradila svaka država a sastoji se od općenitih pitanja iz opće kulture)

Siječanj 2021. – preko Twinspace foruma učenici diskutiraju o svom životu prije i tijekom pandemije, kojim se sportovima i aktivnostima bave i kako se nose s pandemijom.

Veljača 2021. – učenici koriste web alat StoryJumper i izrađuju elektroničku knjigu koja prikazuje njihov život prije i za vrijeme pandemije i kako se nose s izazovima pandemije.

Ožujak 2021. – nastavnici imaju online sastanak kako bi evaluirali dosadašnje aktivnosti i dogovorili tijek sljedećih projektnih aktivnost.

• učenici diskutiraju preko Twinspace foruma o ovisničkim izazovima i vrstama ovisnosti kojima su okruženi i kako ih se kloniti.

Travanj 2021. – svaka ekipa odabire jednu vrstu ovisnosti i počinje pisati kratki filmski

scenarij. Nakon toga ekipe razmjenjuju scenarije. Hrvatski tim je

napisao scenarij „(No) Smoking“.

• Svaki tim izrađuje prijedlog za logo projekta; učenici i nastavnici preko video konferencije pomoću web alata mentimeter odabiru glasanjem najbolji logo projekta. Pobjeđuje tim iz Azarbejdžana.
  • hrvatski prijedlog osvaja 2. mjesto:

Svibanj 2021. – svaka ekipa počinje snimati film na temu scenarija druge ekipe (npr.

hrvatski eTwinning tim snima animirani film „Gluttony“ na temelju

turskog scenarija koristeći web alat Powtoon:

Lipanj 2021. – evaluacija i diseminacija projekta

VODITELJ PROJEKTA: Biserka Zajec, prof.

Učenici 1. N razreda tijekom Kahoot kviza uživo (video konferencija)

Osvojili smo 2. mjesto u kvizu o Rumunjskoj !

Sve partnerske države znale su da je Hrvatska dobra u nogometu!!!

> eTwinning  > HEALTHY MIND HEALTHY BODY SAFE FUTURE