E-priručnici za sigurnost i ponašanje na internetu

• Priručnik za djecu: sigurniji internet za djecu i mlade - Kako biste ipak bezbrižno plivali mutnim internetskim vodama, pripremili smo podsjetnik s mnoštvom savjeta koji će vas voditi u sigurnom korištenju interneta.
  • Priručnik za roditelje o sigurnijem Internetu za djecu i mlade - Povodom Dana sigurnijeg Interneta 2012., koji se obilježava 7. veljače udruga Suradnici u učenju pripremila je Priručnik za roditelje. U priručniku za roditelje roditelji mogu pronaći opće savjete, malo složenije savjete, podsjetnik da ne zaboravite razgovarati s djecom te važne informacije o društvenim mrežama.
  • Zaštitite privatnost na Facebooku - U brošuri Nacionalnog CERT-a pod nazivom saznajte sve informacije vezane uz izlaganje opasnostima prilikom postavljanja osobnih podataka i sadržaja na najpopularniju društvenu mrežu te kako podesiti svoj profil na Facebooku tako da čuva privatnost vaših osobnih podataka, fotografija i kontakata.
  • Opasnosti Facebooka - Društvene mreže omogućuju brzo širenje zlonamjernog sadržaja, a pritom osiguravaju određenu vjerodostojnost jer korisnici vjeruju svojim prijateljima. Mnogi korisnici su tehnički neobučeni i nedovoljno upoznati s postojećim prijetnjama. Zbog svega toga je vrlo važno biti upoznat sa svim načinima na koje djeluju napadači, a u tome pomaže čitanje ove brošure.
  • Sigurnije na internetu - vodič za računalne laike koji pomaže prepoznati opasnosti i aktivno se zaštititi. Pokriva najpopularnije usluge, kao što su društvene mreže (Facebook) i dijeljenje datoteka (BitTorrent), a posebno se fokusira na izbjegavanje prijevara te zaštitu privatnih i osjetljivih podataka.
  • „Netiquette“ - Kako se „ponašati“ u „novom“, virtualnom svijetu? Koja su pravila lijepog on-line ponašanja? Odgovore na brojna pitanja o bontonu na internetupotražite na ovoj mrežnoj stranici.

Na temelju poveznica Školske knjižnice OŠ Dubovac

> Knjižnica  > Informacijski izvori  > E-priručnici za sigurnosti i ponašanje na internetu