NOĆ KNJIGE 2021.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 12. 4. 2021.

Poštovani profesori,

zavirite u svoje kućne, školske, institucionalne apoteke i u njima potražite ljekovitu literaturu koju ćete preporučiti učenicima.Molim vas da svoju preporuku zajedno s naslovnicom knjige i svojim imenom zalijepite na zid! Hvala!

Noć knjige je manifestacija pokrenuta 2012. godine, kako bi se , bez zatvaranja očiju pred svakodnevicom, barem na jedan dan govorilo o čaroliji stvaranja i radosti čitanja.

Cilj projekta je kroz jedinstvenu manifestaciju potaknuti kulturu čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturnog dosega te dati poticaj razgovoru o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu. Povod za to pružaju nam Svjetski dan knjige i autorskih prava i Dan hrvatske knjige.

Stoga vas molim  da zavirite u svoje kućne, školske, institucionalne apoteke i u njima potražite ljekovitu literaturu koju ćete preporučiti učenicima. Vjerujem da ćete svašta pronaći i tako barem malo potaknuti učenike na posudbu knjiga i čitanje.

Napišite  preporuku, i  pokušajte odgovoriti na sljedeća pitanja:

·         Mogu li nam, i kako, knjige pomoći u održavanju zdravlja pojedinca i društva?

·         Koje bismo knjige kao lijek „prepisali“ sebi i drugima – i zašto?

·         Može li se svakom vremenu preporučiti neka knjiga kao lijek? Koju bismo literaturu ponudili kao spas vremenu u kojem danas živimo?

Preporuke prikupljamo do 23. travnja 2021. Jako se veselim suradnji sa svima vama!

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja stojim na raspolaganju!

Knjižničarka

« Lipanj 2022 »

Gospodarska škola Varaždin / Božene Plazzeriano 4, HR-42000 Varaždin / www.ss-gospodarska-vz.skole.hr / gospodarska@ss-gospodarska-vz.skole.hr