> O školi

Prvi tragovi današnje Gospodarske škole vraćaju nas u daleku 1846. godinu kada je osnovana Gremijalna trgovačka škola i 1886. kada je osnovana Šegrtska škola. Tadašnji trgovci izradili su nastavni plan i program po uzoru na pećuhsku i ljubljansku školu s trogodišnjim školovanjem.

Pod istim nazivom Škola radi do 1. veljače 1904. godine kada dobiva naziv Trgovačka zadružna škola, a 1921. godine Opća obrtnička škola Varaždin.

U nju su se mogli upisati dječaci koji su navršili 12 godina. Zanimljiv je podatak da je prva djevojčica upisana u Šegrtsku školu tek 1929. godine i to za zanimanje krojačica.

Škola je mijenjala naziv: 1935. naziva se Stručna produžna škola grada Varaždina, od 1947. Škola učenika u privredi, 1967. Škola za obrazovanje KV i VKV radnika mješovitih struka, 1973. Srednjoškolski centar 32. divizije. Raspadom SFRJ škola dobiva naziv Tehnička, industrijsko- obrtnička i trgovačko- ugostiteljska škola Varaždin, a 7. srpnja 1992. godine ta je škola ukinuta te su umjesto nje osnovani kao pravni sljednici Srednja strukovna škola i Gospodarska škola.

> O školi