OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA PRAVA DJETETA

Autor: Vjekoslav Mauriček, 3. 12. 2021.

Iza nas je studeni – mjesec u kojem se u našoj školi u sklopu pravne skupine predmeta, a posebno na predmetu Ljudska prava, bavimo pravima djeteta. Osvještavamo što su prava djeteta i prepoznajemo ih u različitim konkretnim životnim situacijama u različitim područjima života.

I ove godine smo se uključili u aktivnosti 13. festivala djeteta koji se održava u organizaciji Udruge za promicanje stvaralaštva i jednakih mogućnosti Alternator iz Zagreba. To je festival proslave dječjih prava, promocije dječjeg stvaralaštva i stvaralaštva mladih. Festival se zbog postojeće situacije i ove godine održava online zbog čega su svima lako dostupne osmišljene aktivnosti.  U sklopu festivala prikazano je više filmova koje su snimila djeca i mladi ih Hrvatske i iz inozemstva. Svi filmovi, bez obzira na to iz koje države i kojeg dijela svijeta dolaze, progovaraju o problemima koje na isti način doživljavaju vjerojatno svi vršnjaci autora filma.

Međunarodni dan prava djeteta se obilježava jedan dan u godini (20. 11.) , aktivnosti Festivala prava djeteta traju više dana, a prava djeteta postoje i trebaju se poštovati svaki dan! Naravno, mi znamo da uz prava imamo i neke odgovornosti  i tome želimo poučiti naše vršnjake – ako to prenesemo makar samo našem ostatku razreda (onima koji pohađaju drugi izborni predmet), odradili smo nešto veliko i značajno! To nam je sljedeći korak u našem bavljenju ljudskim pravima 😊

2. a razred, izborni predmet Ljudska prava

Nastavnica: Štefica Erdec, nastavnik mentor

« Lipanj 2022 »