OD 6. DO 11. STUDENOG 2023. GODINE U VILNIUSU, LITVA U SKLOPU AEHT-A KONFERENCIJE ODRŽANO JE NATJECANJE EUROPSKIH UGOSTITELJSKIH I TURISTIČKIH ŠKOLA

Autor: Kristina Brezak, 17. 11. 2023.

Uz Gospodarsku školu Varaždin, u sklopu projekta ReCeZa – Regionalni centar Zabok na natjecanju su sudjelovali partnerski učenici i nastavnici Srednje škole Zabok, Srednje škole Prelog i Turističko-ugostiteljske i prehrambene škole Bjelovar.

Natjecanje je održano u 12 ugostiteljsko-turističkih disciplina, po sistemu timskog natjecanja. U svakoj disciplini natjecalo se najmanje dvoje natjecatelja iz raznih država i to na engleskom jeziku kao službenom jeziku natjecanja. Gospodarska škola Varaždin natjecala se u 3 discipline: David Geček u disciplini Dechatlon Coocking Competition, Max Tišljar Vitez u disciplini Front office i Ema Pačalat u disciplini Tourist destination. U sklopu konferencije sudjelovali su nastavnici mentori Nevenka Bosilj, Željka Bačan i kordinator projektnih aktivnosti ReCeZa Saša Pokos.

Veliki uspjeh doživjela je naša škola u disciplini Decathlon Cooking Competition gdje je naš učenik David Geček (mentorica Nevenka Bosilj) s partnerom iz Nizozemske i partnericom iz Litve osvojio 3. mjesto.

Čestitke učeniku i mentorici!