PROJEKT SLIČNOSTI I RAZLIKE U PODUČAVANJU ENGLESKOG I NJEMAČKOG JEZIKA

Autor: Kristina Brezak, 22. 11. 2023.

Dana 22. studenoga 2023. u školskoj je knjižnici održana radionica za prvi dio projekta „Sličnosti i razlike u podučavanju engleskog i njemačkog jezika“ koju su održale Natalija Ređep, prof. mentor engleskog jezika i Tatjana Škrlec-Čavlek, prof. mentor njemačkog jezika zajedno s učenicama 2. E i 3. A razreda.

Učenice su zajedno s profesoricama proučavale sličnosti i razlike u njemačkom i engleskom jeziku s obzirom na povijest tih obaju jezika, izgovor, abecedu i ostale specifičnosti u tim jezicima te ih uspoređivale s hrvatskim jezikom.

Cilj je projekta da se učenike potakne na dublje razmišljanje o važnosti učenja stranih jezika te naglasiti kako jezici obogaćuju njihovu kulturološku i jezičnu raznolikost.

Kako je to sve izgledalo, možete vidjeti u galeriji.

Tatjana Škrlec-Čavlek