MEĐUNARODNI DAN FRANKOFONIJE U VARAŽDINU I GOSPODARSKOJ ŠKOLI

Autor: Kristina Brezak, 25. 3. 2024.

Povodom obilježavanja mjeseca Frankofonije izuzetna nam je bila čast ugostiti gosp.Benoît Le Dévédeca, atašea za jezičnu i kulturnu suradnju iz Francuskog instituta koji je 20. ožujka posjetio Varaždin kako bi prisustvovao glazbenoj večeri „Glazbeni talenti za frankofoniju„ koju je organizirala Glazbena škola Varaždin u suradnji sa Francuskim klubom Varaždin. Gosp.Benoît Le Dévédec je na našoj školi  održao radionice na francuskom jeziku na temu  „Les chansons francophones „ (frankofone pjesme) te „Les Jeux Olympiques„ (olimpijske igre) sa učenicima koji uče francuski jezik  u redovnoj i fakultativnoj nastavi. Našim učenicima je ovo bila prilika da dožive izvornog govornika te da u zajedničkom druženju kroz igru, pantomimu i kviz prakticiraju svoje znanje francuskog jezika. Veselimo se i nadamo budućim susretima!

Kristina Kuščar, prof. njemačkog i francuskog jezika